Народний депутат Людмила Буймістер («Слуга Народу») звернулася до Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України з заявою про процедурні махінації Андрія Геруса, які загрожують зриву європейської інтеграції України.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook, опублікувавши копію своєї заяви.

«Звернулась до комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України з проханням розібратися в ситуації і зупинити спробу Андрія Геруса зірвати прийняття надважливого законопроекту для європейської інтеграції України», - повідомила нардеп.

Вона пояснила, що після того як її законопроект №4503 про доброчесність, прозорість та запобігання спотворенню конкуренції на оптових ринках (REMIT) був підтриманий на комітеті з питань Євроінтеграції, отримав схвальні відгуки Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Європейської федерації енергетичних трейдерів, Американської торгівельної палати і Європейської бізнес-асоціації, Герус вирішив зірвати процес його прийняття.

«1 квітня Герус зареєстрував фактично повну копію мого законопроекту під своїм ім’ям. Зроблено це для того, щоб обманути апарат Верховної Ради, аби забезпечити розгляд цього запроконопректу в підвідомчому пану Герусу комітеті, де він зможе забезпечити потрібний йому темп і результат розгляду», - пояснила Буймістер.

Популярні новини зараз

Архівні фото Хрещатика розлетілися мережею: як виглядала головна вулиця Києва 100 років тому

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"

Юний Андрійко залишився без ніг через скажену електричку і мріє лише про одне: "Це страшно, коли тобі 17"

Показати ще

Вона наголосила, що свої навички затягувати процес проходження законопроектів через енергетичний комітет Герус «блискуче продемонстрував всій країні під час підготовки проекту закону про заборону імпорту струму з Росії і Білорусі», який вже обійшовся енергосистемі 1 млрд грн.

«По суті нечуване зухвальство і недоброчесність голови комітету має на меті одне – якомога довше затягнути, а як максимум зірвати, запровадження в Україні прозорих європейських правил енергоринку. Заради цього він пішов на очевидне порушення регламенту і норм депутатської етики», - додала Буймістер.

За її словами, враховуючи те, що 26 березня проти України секретаріатом Європейського Енергетичного Товариства було ініційовано розслідування за затримку у запровадженні REMIT, про що не міг не знати Герус, все це виглядає так, наче йому особисто вигідно, щоб недобросовісні трейдери заробляли гроблячи енергосистему України та зливаючи її на користь країні агресору.