Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) відкладає ухвалення постанови щодо забезпечення 100% рівня виплат за вироблену зелену енергію в січні та лютому поточного року, чим провокує нову кризу у відносинах держави з іноземними інвесторами.

Про це у Facebook написало міжфракційне депутатське об’єднання «Чиста енергія – здорове довкілля».

На своєму засіданні НКРЕКП в черговий раз відклала прийняття проекту постанови «Про затвердження розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої ДП «Гарантований покупець» у січні 2021 року», чим створює значні ризики для відсутності поточних виплат за «зеленим» тарифом, а саме – сплата за січень та лютий поточного року.

В МФО зазначають, що що питання своєчасності розрахунків є надважливим, оскільки більшість інвесторів залучали зовнішні інвестиції для реалізації проектів в Україні.

«Будь які затримки у виплатах будуть свідчити про ухилення держави від стратегічного курсу щодо збільшення частки ВДЕ в енергетичному балансі. А це, в свою чергу, матиме негативний вплив на інвестиційний клімат України, відносини з країнами та партнерами, які оцінюють державні органи влади не за заявами, а за конкретними діями», - підкреслили в МФО.

Популярні новини зараз

Дворазовий чемпіон світу переїхав пішохода: помер у "швидкій"

Із Франківська може зникнути легендарний ринок, селяни лютують: "Де продати сало і молоко?"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Ольга Сумська зрадила чоловікові і отримала за це по обличчю: "Таки було"

Показати ще

Вони також повідомили, що 7 квітня представники МФО хотіли потрапити на засідання комісії аби нагадати його членам про необхідність виконання свого обов’язку, проте не були допущені.

«Сподіваємось, що комісія все ж таки винесе до прийняття рішення та буде дотримуватись принципу рівного доступу всіх учасників до засідання», - додали у депутатському об’єднанні.

Нагадаємо, у 2020 році члени НКРЕКП підвищили собі заробітну плату в середньому в 2 рази до 200 000 грн на місяць. Згідно з даними НАЗК, члени НКРЕКП стали найбільш високооплачуваними чиновниками в країні.

7 квітня члени НКРЕКП вирішили виплатити собі квартальну премію в розмірі 200-250 тис. грн кожному, мотивуючи це необхідністю «стимулювати високоінтелектуальну працю».

Як повідомлялося, за інформацією НБУ, на фоні кризи в галузі зеленої енергетики чистий відтік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну за 2020 рік становив 868,2 млн доларів, тоді як у 2019 році чистий приплив становив 5,860 млрд доларів. Відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року. Станом на 1 квітня підприємствам "зеленої" енергетики перераховано 4,6 млрд грн. Рівень розрахунків держави з виплати боргів 2020 року становить 20%. Заборгованість держпідприємства "Гарантований покупець" перед підприємствами відновлюваної енергетики становить 17,8 млрд грн.

За результатами опитувань, які організувала експертна організація DiXi Group, понад 80% українців зацікавлені у зменшенні шкідливих викидів у довкілля та підтримують розвиток зеленої енергетики в Україні. Європарламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов'язань щодо погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

Представник Єврокомісії в Україні Торстен Велерт зазначає, що Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний у 2020-му меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з відновлюваних джерел.