Держекоінспекція Донецької області спільно здійснила дослідження радіаційного фону на території Донеччини. Показники – в межах нормативних значень.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований – йдеться на сайті відомства.

«Результати вимірювання – в межах норми:

  • у смт. Новолуганське - радіаційний фон склав 0,16 - 0.17 мкЗв/год;
  • у м. Торецьк - 0,12 - 0,13 мкЗв/год;
  • у м. Авдіївка - 0,12 мкЗв/год;
  • у м. Маріуполь - 0,09-0.10 мкЗв/год.

Крім того, було досліджено потужність експозиційної дози гамма-випромінювання та бета-забруднення поверхні. Результати також знаходяться в межах нормативних значень», - деталізував Андрій Мальований.

Він підкреслив, що контроль за показниками радіаційного фону на Донеччині є вкрай важливим, адже на території області знаходиться велика кількість об’єктів підвищеної небезпеки.

Популярні новини зараз
Серіал про чорну королеву "Венздей" від Netflix наздоганяє "Гру в Кальмара": Дженна Ортега збирає рекорди Курс долара у 2023 році по 50 грн - міф чи реальність - відповідь експерта Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

«Це, зокрема, закриті шахти, які не були виведені з експлуатації належним чином. Небезпечні речовини з них можуть потрапляти до водоносних горизонтів та до джерел питної води, що в свою чергу загрожує катастрофою для жителів області», - зазначив Андрій Мальований.

Держекоінспекції Донецької та Луганської областей регулярно здійснюють контроль поблизу таких об’єктів.