Україна повинна зупинити імпорт струму з Білоруської АЕС і фінансово підтримувати недружній і антидемократичний режим Олександра Лукашенка.

Про це заявив народний депутат («Європейська солідарність») Олексій Гончаренко.

«Я наполягаю на прийнятті законопроекту про заборону імпорту електроенергії з Білорусі та Росії. Ми повинні перестати спонсорувати антидемократичні і ворожі нам режими. Тільки такими діями ми зможемо захистити нашу країну», - заявив нардеп на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що днями країни Балтії вперше повністю відмовилися від електроенергії з Росії, обмеживши поставки через Білорусь, в рамках процесу інтеграції до енергосистеми ЄС.

За словами нардепа, Білоруську АЕС країни Балтії розцінюють як пряму загрозу безпеки і закликають своїх союзників по НАТО, а також Україну, бойкотувати цю станцію.

Популярні новини зараз
Ніколи не розпалюйте цими дровами у будинку: які види деревини підходять для печі, каміна та котла ПриватБанк дає студентам 50 гривень на каву: як отримати гроші Росіяни тікають із країни на самокатах, а жінки закликають їх їхати помирати: "Це не чоловіки" Сергій Притула "розчавив" путіна, як комашку і розклав усе "по поличках": "Ботоксна ср*ка"
Показати ще

«Нагадаю, Литва та Латвія заявили про готовність підіймати питання надання Україні плану дій щодо членства в НАТО. При цьому, Україна продовжує закупати білоруську та російську електроенергію. Вам не здається це дещо дивним?», - додав Гончаренко.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перші 3 місяці, витрати на імпорт перевищили 900 млн грн.

18 березня про необхідність обмеження імпорту заявив президент Володимир Зеленський, а на наступний день припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Основним імпортером з Білорусі виступає компанія «Дніпросталь-Енерго» олігарха Віктора Пінчука.