Таке рішення прийнято в понеділок, 12 квітня, на засіданні Комітету ВР у форматі відеоконференції.

Про це пише uaprom.info

Ініціативу про продовження мита на вивезення брухту депутатам представив один з авторів законопроекту №5175, заступник голови Комітету ВР з економічного розвитку Дмитро Кисилевський. За його словами, продовження терміну дії мита-питання вибору: експортувати сировину або продукцію переробки.

"Це вектор, який ми хочемо вибрати для української економіки. 1 т експортованого брухту дає Україні трохи менше 2 тис. грн (це якраз стягується мито в 58 Євро). 1 т брухту, переробленого в сталь, дає Україні близько 8 тис. грн податків. Тобто державі в 4 рази вигідніше переробляти брухт в метал і потім в готову продукцію, ніж експортувати сировину. Якщо зараз не продовжимо мито, втратимо 21 тис.робочих місць і близько 1 млрд грн податків», - підкреслив Д. Кисилевський.

Голова підкомітету з питань державної економічної політики Олександр Колтунович у свою чергу зазначив, що пропонований законопроект №5175 враховує інтереси вітчизняних товаровиробників.

Популярні новини зараз

Go_A отримали потужну підтримку від конкурентів на Євробаченні: "Удачі Україні!"

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Олег Боднарчук присоромив Тіну Кароль через премію Yuna: "Кумир епохи, на якого ми заслужили"

Директор Олі Полякової зізнався в тісному зв'язку із зіркою: "Наші стосунки..."

Показати ще

«Я, безумовно, підтримую цей законопроект. Перш за все, це найважливіша складова, коли ми говоримо про подолання аграрно-сировинної спрямованості української економіки. Безумовно, з економічної точки зору вигідніше не експортувати сировину, а переробляти її в країні", - сказав він.

Член Комітету ВР з економічного розвитку Муса Магомедов підкреслив економічну доцільність прийняття законопроекту №5175. "Захист від експорту брухту працює в інтересах української промисловості", - заявив він.