Законопроект про екоконтроль (№3091) надмірно розширює повноваження екоінспекції, що може призвести до збільшення корупції в екосфері і посилення тиску на бізнес, тому потребує доопрацювання.

Про розповіли екологи в коментарі "Сегодня".

За словами президента Професійної асоціації екологів Людмили Циганок, законопроект наділяє екоінспекторів небезпідставно широкими повноваженнями, що несе в собі корупційні ризики. При цьому будь-яка відповідальність за зловживання з боку інспектора не передбачена.

«В умовах тотальної корупції, яка існує зараз у сфері екології, це ключовий ризик, на наш погляд. І ми побоюємося, що корупція в екологічній системі нікуди не дінеться, а буде процвітати і далі. Якщо не будуть передбачені запобіжники, ми отримаємо черговий меч, занесений над економікою, а навколишнє середовище від цього ніяк не виграє", – сказала Циганок.

У свою чергу народний депутат Сергій Шахов підкреслив: прийняття законопроекту в запропонованій редакції і надання екоінспекції надлишкових прав призведе до посилення тиску на бізнес і здатне дестабілізувати роботу промислових підприємств.

Популярні новини зараз

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

Тіна Кароль з обручкою на пальці заявила про важливе: "Я змінилася"

Могилевська заговорила про дітей Каменських і Потапа: "Чекаємо на поповнення"

Настя Каменських так бурхливо відзначила день народження, що перестала бути на себе схожа

Показати ще

"Новий закон і реформування екологічної галузі вкрай необхідні. Але треба дуже уважно підходити до цього питання. Адже Державний природоохоронний контроль за багато років повністю себе дискредитував і загруз у корупції. Треба не допустити такого, щоб екоінспекція мала необмежені можливості для тиску на бізнес. Треба проконтролювати, щоб проведення перевірок, які передбачаються в законопроекті про екологічний контроль, не призводило до зупинки промисловості", – підкреслив Шахов.

Раніше президент ІСС Ukraine Володимир Щелкунов заявив, що проведення екоінспекцією перевірок, які передбачаються в законопроекті про екологічний контроль (№3091), можуть призвести до зупинки промисловості, тому що Умови перевірок дають необмежені можливості екоінспекторам для тиску на бізнес.

У свою чергу гендиректор УНПА" Укркокс " Анатолій Старовойт вважає, що прийняття законопроекту про екологічний контроль може призвести до зриву технологічних процесів на металургійних підприємствах і збільшення викидів заводами.