Наглядова рада "Укрзалізниці" за космічні зарплати працює в інтересах олігархів і знищує компанію.

Про це заявив політичний експерт Михайло Чаплига.

"При збитках УЗ у понад 10 мільярдів вони (члени Наглядової ради УЗ – ред.) користуються корпоративними картками по 500 тисяч гривень на місяць. При цьому заробітні плати за один день роботи на місяць близько 200 тисяч. При цьому премії не менше самих заробітних плат. При цьому їх робота, по суті - на підрив і самого трудового колективу всієї Укрзалізниці, найнятих робітників, і на підрив незалежності України, тому що Укрзалізниця – це інфраструктурне підприємство», - сказав Чаплига.

За даними консолідованої фінансової звітності за підсумками 2020 року "УЗ" отримала чистий збиток у сумі 11,9 мільярда гривень,

Експерт також підкреслив, що члени Наглядової ради УЗ делеговані певними олігархами для того, щоб вирішувати потрібні їм питання. При цьому робота цих "лобістів" оплачується за державний рахунок. На думку Чаплиги, наглядова рада УЗ - це корупційна годівниця.

Популярні новини зараз

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

В університеті Михайла Поплавського присоромили абітурієнтку через гроші: "На більше не вистачило?"

Україна поступово перетворюється на Польщу? Тисячі мігрантів масово хлинули в країну

Сміливі дівчата поголили обличчя і через пару тижнів показали свою щетину: майже, як у Шуфутинського

Показати ще

"Те, що відбувається в наглядових радах, називається легалізованою корупцією. Коли ви призначаєте людину, яка не розуміє нічого в цій галузі, наприклад, того ж Лещенко, і це людина, яка нічого не розуміє в галузі, його завдання – один раз на місяць прийти, підняти руку, підписати що-небудь і піти. За це він отримує космічні гроші. Природно, будь-яка здорова людина скаже: це корупція, причому корупція в законі», - розповів Чаплига.

Він також звернув увагу, що наглядова рада УЗ не просто діє в інтересах олігархів, вона ще й порушує при цьому законодавчі норми. Зокрема, звільнення попереднього керівника УЗ Володимира Жмака, пройшло з порушенням законодавства.

«Звільнення відбулося всупереч трудовому законодавству, оскільки Жмак перебував і перебуває на лікарняному. Ми бачимо чітко корпоративну змову певної групи олігархів на чолі з Пінчуком проти законодавства України, проти процедур, які були прийняті, ціною в гроші платників податків, які були заплачені і за процедуру відбору, і за конкурс, і за утримання цієї наглядової ради, яка, м'яко кажучи, не виправдала довіру», - сказав Чаплига.

Нагадаємо, раніше екс-депутат Борислав Береза оприлюднив інформацію, що на харчування членів Наглядової ради УЗ компанія витратила понад 2 млн грн і ще 5 млн грн на їх перельоти. Крім того, за даними берези, для членів Наглядової ради організовувався відпочинок на теплоході «хвиля», вартість одного такого заходу перевищувала 600 тис.

У свою чергу економічний експерт Борис Кушнірук заявив, що скандали навколо Наглядової ради «Укрзалізниці», на утримання якої витрачаються мільйони, дискредитують реформу корпоративного управління, і закликав звільнити весь склад Ради.