Україна не вирішує проблему боргів перед інвесторами у відновлювану енергетику, що зупиняє інвестиції в країну та зберігає високий рівень використання в державі старих енергопідприємств – вугільних та атомних електростанцій.

Про це заявив голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, коментуючи відтік іноземних інвестицій в Україні через невдалу політику уряду в галузі зеленої енергетики.

«Це точно одна з основних причин. Якщо подивитись на сектор енергетики, у нас я вважаю і не було інших інвесторів крім інвесторів в відновлювану енергетику. Фактично не було побудовано ні одного нового блоку в традиційній генерації за всі роки незалежності України. А якраз в сектор відновлюваних джерел було вкладено до 12 млрд долл. і було побудовано понад 8,5 тис. МВт нової відновлюваної генерації», - сказав Гелетуха.

Він підкреслив, що, коли держава перестала виконувати обов’язки щодо виплати боргів і це побачили інвестори, вони одразу ж почали виводити свої інвестиції з України, які планувалося направити на будівництво нових енергетичних потужностей.

За словами експерта, інвестори бажають будувати біолектростанції в Україні, однак держава не зацікавлена в цьому, бо тривалий період часу не може запустити «зелені» аукціони в Україні.

Популярні новини зараз

Слава Камінська з "НеАнгелів" втратила найближчу людину: "Я так боялася"

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Тіна Кароль мало не полетіла зі сцени під час концерту, всьому виною довга сукня

Показати ще

«Я не бачу, як можуть бути виконані плани по зеленому переходу без інвесторів. До речі, у нас теж не дуже зрозуміла позиція з цим зеленом переходом. Ми то переходимо, то не переходимо. Тому що немає чіткого документу, де сказано: ми переходимо до такого-то року і по такій траєкторії», - додав Гелетуха.

На його думку, з боку держави дивно виглядає, коли є заяви про «зелений» енергетичний перехід і в той же час є проблеми з виплатами по «зеленому» тарифу.

Нагадаємо, за інформацією НБУ, на тлі кризи в "зеленій" енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну у 2020 році склав 868,2 млн, тоді як у 2019 році чистий приплив склав 5,860 млрд доларів. Відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року.

Станом на 1 квітня підприємствам "зеленої" енергетики перераховано 4,6 млрд грн із суми "старого" боргу 2020 року. Рівень розрахунків держави з виплати такого боргу становить 20%.

Заборгованість держпідприємства "Гарантований покупець" перед підприємствами відновлюваної енергетики сягає 17,8 млрд грн.

За результатами опитувань, які організувала експертна організація DiXi Group, понад 80% українців зацікавлені у зменшенні шкідливих викидів в навколишнє середовище і підтримують розвиток зеленої енергетики в Україні.