Вимога для енергетичних компаній виконувати Національний план щодо скорочення викидів (НПСВ) має базуватися на актуальній, а не застарілій Енергетичній стратегії України, щоб держава не зазнала економічних та соціальних втрат.

Таку думку висловила нардеп фракції «Голос» Леся Василенко.

«Я погоджуюся з усіма, хто казав про брак стратегії і системного бачення. Без цього ми нікуди не зсунемося, ні у вирішенні проблеми з НПСВ, екологізацією великих спалювальних установок, і в принципі жодну іншу проблему ми теж не вирішимо», - сказала Василенко.

Вона вважає, що першочергово потрібно починати з розроблення і обговорення національної енергетичної стратегії чи стратегії енергетичної безпеки України.

«Треба розуміти, що ніхто (в ЄС – ред.) не буде купувати в Україні брудну електроенергію, тобто таку, яка виготовлена з дуже високим вмістом викидів забруднюючих токсичних газів, у тому числі яка виготовлена з процесами, які мають високий вміст СО2», - підкреслила нардеп.

Популярні новини зараз
Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком У чому різниця між трудовим та страховим стажем: українці дізналися головне про пенсію Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий" Алекс Топольський влаштує полуничку на "Холостяку", поки Саша Мудра спостерігатиме: "Взяти ініціативу до своїх рук"
Показати ще

Також вона додала, що єдиний шлях забезпечити енергобезпеку і безпечне, здорове майбутнє громадянам можна тільки шляхом екологізації і модернізації абсолютно всіх підприємств всієї промисловості і всієї енергетики.

На думку енергетичних компаній «Центренерго» та «Донбасенерго», Кабінету міністрів України потрібно перенести терміни реалізації Нацплану щодо скорочення викидів на вугільних електростанціях країни, щоб уникнути зростання цін на електроенергію в 2027 році.

Комерційний директор "Донбасенерго" Олег Ілларіонов повідомив, що в разі реалізації НПСВ на чинних умовах і без перенесення строків реалізації Україна позбудеться більшості енергоблоків ТЕС і буде змушена імпортувати електроенергію.

Нагадаємо, загальна вартість екологічних заходів на теплових енергоблоках в межах НПСВ до кінця 2033 оцінюється в 4,3 млрд грн. Водночас високі обсяги вкладень в екологічну модернізацію ТЕС слід здійснити в 2024-25 рр. У розмірі EUR544 млн і EUR636 млн відповідно.

В Україні до теперішнього часу джерела фінансування НПСВ на ТЕС не визначені. Міністерство енергетики, учасники ринку електроенергії та експерти галузі вказують на необхідність зрушити терміни реалізації Нацплану за викидами.

Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України зазначає про неможливість виконати Національний план по скороченню викидів на ТЕС і ТЕЦ України в короткі терміни через проблеми відсутності фінансування відповідних заходів.