У програмі «Що далі?» на каналі «Знай24» політичний консультант Олександр Лазарєв пояснив, чому продавати землю за товарною ціною не припустимо: це засіб виробництва, а не його товар.

Питання продажу землі в Україні сьогодні стоїть дуже гостро. «Продаючи засіб виробництва за ціною товару - ми рано чи пізно опиняємося просто без нічого», - пояснює Лазарєв. У такому разі, каже він, навіть на розвиток України як аграрної держави розраховувати вже не варто.

Отже, якщо вже продавати землю іноземцям, то, вважає політичний консультант, спершу потрібно провести референдум. Долю земельних ділянок повинен вирішувати народ і без будь-якого посередництва депутатів, адже вони належать не їм. «Влада їх не створювала, що вона може ними розпоряджатися, кому продати їх, кому не продати», - зазначає Лазарєв.

Якщо ж звернутися до самого закону, то цей механізм голосування він вже передбачає, але право належить банкам, водночас про іноземців прямо не йдеться. «Вони дозволили банкам кредитувати покупку землі фермерам, і потім відчужувати землю», - розповідає він. Відчужена ж земля, потрапляючи до рук банків, може бути продана вже будь-кому, юридичним особам зокрема, а це і нерезиденти також.

Популярні новини зараз

Андрій Макаревич з "Машины времени" зізнався у коханні до Львова: "Місто-перлина"

Арсен Мірзоян показав себе до зустрічі з Тонею Матвієнко: "Щось я був зашироким"

Брежнєва на яхті показала, як відсвяткувала 58-річчя Меладзе: "Дізналися про трагедію"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Нагадуємо, Лазарєв попередив про махінації на ринку землі.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Україна отримала лише 40% траншів від МВФ.