Рішення заступника голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максима Грищука про скасування рішення прокурора про закриття справи " Роттердам»" суперечить закону. Про це повідомила адвокат сторони захисту Наталія Дригваль.

За її словами це друге подібне рішення Гришука і воно є прямим перевищенням повноважень. "Згідно КПК України скасування постанов прокурорів САП може бути здійснено Генеральним прокурором або особою, яка виконує його обов'язки, або керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Як ми розуміємо в цьому списку не як не числиться заступник керівника САП, яким є Максим Грищук. Відповідно скасуванням постанови прокурора САП Віталія Пономаренка, перший заступник САП явно грубо вийшов за рамки своїх повноважень», зазначила юриста.

Вона також додала, що справу було закрито тричі, прокурором на бік якого тричі ставав ВАКС. "Відновлення справи-це політичний крок, який не має нічого спільного з процесуальним правом», резюмувала вона.

Нагадаємо, 9 квітня САП втретє закрила справу " Роттердам»". Перший раз справу було закрито 27 серпня 2020 року. Тоді це рішення підтвердив офіс Генерального прокурора і Вищий антикорупційний суд.
У ході розслідування не було встановлено жодних збитків від дії цієї формули. Понад 5 українських та 10 іноземних експертиз підтвердили її економічну та юридичну обґрунтованість.
Однак восени 2020 року за позовом Нікопольського заводу феросплавів олігарха Ігоря Коломойського справу було на час відновлено. Через кілька місяців воно було повторно закрито, оскільки ніяких ознак порушення закону так і не було встановлено.
Після цього Вищий антикорупційний суд ще тричі підтвердив законність та обґрунтованість дій прокурорів САП, які вивчали зібрані слідством матеріали та дійшли висновку про відсутність у справі «Роттердам+» складу злочину.