Сьогодні 60-річчя від дня народження відзначає намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь).

Митрополит Павел - намісник Києво-Печерської лаври з 1994 року. Під його керівництвом відроджена Успенська Києво-Печерська лавра. Також владика є керівником синодальної комісії УПЦ у справах монастирів.

Центр інформації УПЦ

https://www.facebook.com/church.information.center/

вітає владику Павла з ювілеєм! Благодатного зміцнення душевних і тілесних сил, допомоги Божої у архіпастирському служінні!

Популярні новини зараз
Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Хлопчик зґвалтував 11-річного однокласника, але з ним навіть нічого не зробили: що не так із цією школою Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

Многая і благая літа, Ваше Високопреосвященство!

Предстоятель Руської Православної Церкви Патріарх Кирил нагородив митрополита Павла орденом святителя Інокентія, митрополита Московського і Коломенського (I ступеня).

«Багато років Ви з ревністю звершуєте архіпастирське служіння, дбаєте про належне улаштування чернечого життя у ввіреній Вашому піклуванню Києво-Печерській лаврі, оберігаєте словесних овець стада Христового від вовків, які прагнуть пограбувати і погубити його (Ін. 10:12). Виконуючи різні відповідальн іпослухи, що покладаються на Вас Священноначаллям, Ви невпинно проповідуєте Євангеліє Царства Божого, закликаєте людей до справ любові і милосердя, миру і суспільної злагоди, всіляко захищаєте і стверджуєте канонічне Православ'я, вносите чималий внесок у творення церковної єдності», - зазначив у своєму привітанні митрополита Павла Патріарх Кирил.

Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій підкреслив «сміливість і відповідальність у відстоюванні віри» у служінні владики Павла.

«Господу, Який бачив горіння Вашого серця, угодно було возложити на Ваші плечі сугубу відповідальність і вручити єпископський жезл правоти – жезл Царства Божого (Пс.44:6), щоб зберігати в цілості і єдності духу стадо, яке Спаситель наш стяжав чесною Своєю Кровію. За роки свого архієрейського служіння Ви, дорогий Владико, здобули глибоку повагу єпископату, духовенства та вірян нашої Святої Церкви. Молитовно бажаю Вам, дорогий Владико, міцного здоров’я, духовної радості і натхнення невтомно продовжувати своє спасительне служіння на благо Святої Православної Церкви», - побажав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

*** Митрополит Павел народився 19 квітня 1961 року у селі Борбин Млинівського району Рівненської області.

У 1984-1988 роках навчався у Московській духовній семінарії.

24 травня 1987 висвячений у сан диякона.

7 січня 1988 висвячений у сан ієрея.

У 1989 році пострижений у чернецтво з нареченням імені Павел на честь святого первоверховного апостола Павла.

У 1992 році возведений у сан архімандрита.

30 березня 1994 року призначений намісником Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

У 1996 році закінчив Київську духовну академію.

15 квітня 1997 році Священним Синодом Української Православної Церкви призначений бути єпископом Вишгородським, вікарієм митрополита Київського і всієї України.

У 1997 році очолив Синодальну комісію у справах монастирів Української Православної Церкви.

У 2003 році возведений у сан архієпископа.

29 січня 2010 увійшов до складу комісії Міжсоборної присутності Руської Православної Церкви з питань організації життя монастирів і чернецтва.

1 травня 2011 возведений в сан митрополита з титулом «Вишгородський і Чорнобильський».