При розробці екологічного законодавства потрібно шукати баланс інтересів і враховувати стан вітчизняної промисловості, перехід на нові екологічні нормативи має бути якомога менш безболісним для підприємств. Про це заявив глава секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

«Треба передбачити якісь можливості не просто перехідного етапу для наших промислових підприємств з точки зору їх переходу в більш екологічне – тобто модернізації їх обладнання чи використання більш екологічних рішень. А знайти можливості додаткових ресурсів для цього», - сказав Забловський.

За його словами, влада має запропонувати механізм підтримки екомодернізації промисловості, враховуючи її реальний стан та можливості, щоб процес зменшення рівня викидів відбувся з найменшими втратами для галузей та вітчизняної економіки в цілому.

«Максимально враховувати і європейський зелений курс, але при цьому знаходити баланс інтересів і робити цей перехід максимально безболісним в тому числі й для промисловості й для української економіки… Будь-яке рішення має бути зважене фінансово-економічно. Враховувати передусім наші українські реалії», - наголосив Забловський.

Він зазначив, що зважаючи на дефіцит коштів у держави, Україна, вочевидь, не зможе забезпечити суттєву фінансову підтримку промисловості, проте має можливість запровадити низку стимулів, що допоможуть підприємствам провести екомодернізацію.

Популярні новини зараз
Путін готує замах на Лукашенка, щоб захопити Білорусь: залишилися лічені дні Єлизавета II пішла з життя від раку, в королівській родині зважилися на правду: "Часто вражає людей похилого віку" Вже відомі ціни на електроенергію для населення: чого чекати від платіжок В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови
Показати ще

«Потрібно знаходити стимули, мотиви для такого переходу, щоб це не було як зобов’язання в такому більш адміністративному регуляторному плані. А створювати стимули і знаходити ресурси, тому що те, що виділяють в рамках Європейского зеленого курсу в України є можливість приєднуватися до різних програм в рамках цього переходу до зеленого переходу. Тому тут завдання держави максимально займати проактивну роль і допомагати українському бізнесу допомагати залучати ці ресурси», - вважає Забловський.

Раніше представник Федерації металургів України Андрій Лукасевич заявив, що передбачені законопроектом про промислові викиди (№4167) терміни та умови переходу до нових екологічних норм призведуть до закриття підприємств, адже промисловість не має десятків мільярдів на проведення екомодернізації.

Водночас народний депутат Дмитро Соломчук зазначив, що екологічні законопроекти потрібно готувати разом з бізнесом з врахуванням стану вітчизняної промисловості та встановивши реалістичні строки проведення екомодернізації.

В свою чергу в Європейській бізнес асоціації України наголосили, що Україна має застосувати досвід проведення екомодернізації в країнах ЄС і надати підприємствам державну підтримку на запровадження екотехнологій та запропонувати фінансові стимули.