Аварія "Інтерсіті" - результат хронічного невиконання інвестплану» Укрзалізниці «з ремонту інфраструктури та недбалості "старих кадрів" на місцях.

Про це йдеться в матеріалі «РБК-Україна».

В результаті проведеного УЗ службового розслідування за фактом сходження з рейок поїзда "Інтерсіті" поблизу Запоріжжя (№732 Київ-Запоріжжя), за службову недбалість звільнять шість співробітників керівного складу" Придніпровської залізниці" (ПЖД), серед них заступник директора регіональної філії, що відповідає за інфраструктуру, Олександр Декарчук.

За інформацією видання, до Декарчука вже давно накопичилося багато питань з приводу стану залізничної інфраструктури. Зокрема, з 5760,8 км колій, які знаходяться на балансі філії, прострочені різного рівня ремонти 3386,5 км, що становить майже 59% від загальної протяжності колії ПЖД.

Видання зазначає, що випадок з "Інтерсіті" і загальний стан шляхів на "Придніпровській залізниці" почасти стали наслідком проблеми "старих кадрів", представником яких є Декарчук, який працював ще при керівництві УЗ Євгеном Кравцовим.

Популярні новини зараз

Посеред травня частину України засипало снігом, а температура впала нижче нуля

Як виглядала Оля Полякова в 20 років: час пощадив співачку, архівні кадри

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

«Люди, які давно працюють на інфраструктурі, могли б, використовуючи свій досвід, заздалегідь виявляти і усувати проблеми. Але за фактом в управлінні колійним господарством стало нормою "замовчування" проблем або зовсім - проведення ремонтів тільки на папері з подальшим "освоєнням" ремонтного ресурсу», - наголошується в матеріалі.

Співрозмовники в структурі " Укразалізниці "запевняють, що на" Придніпровській залізниці " останнім часом стало нормою ігнорування звернень підлеглих про проблеми на дільницях, а також грубе порушення всіх інструкцій з безпеки руху. І що нібито Декарчуку було відомо про такий стан справ у ввіреному йому напрямку.

При цьому після інциденту під Запоріжжям Декарчук намагався покласти відповідальність за те, що сталося на директора "Придніпровської залізниці" Зарубу, задіявши для цього всі свої важелі впливу. Саме Заруба останнім часом зайнявся питаннями боротьби з корупцією на підприємстві, а Декарчук може бути причетний до низки схем.

Так, зокрема, заступник начальника філії УЗ підписав договір на експлуатацію під'їзної колії Суха Балка, який передбачав "пільговий період" на користування вагонами, що суперечить чинним правилам, в результаті за три роки УЗ не отримала 57 млн гривень доходу. Крім того, інструменти для шляхових робіт ПЖД закуповувалися за цінами, які до 20 разів перевищують ринковий рівень. Наприклад, при технічному переоснащенні лінії зв'язку на ділянці "Комиш-Зоря – Запоріжжя" вартість ремонтних робіт, ймовірно, була завищена на 33 млн гривень.

Раніше народний депутат, член Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Костянтин Бондарєв заявив, що стан залізниці критичний, а експлуатація окремих ділянок вже небезпечна. На його думку, без реформування "Укрзалізниці" кількість аварій на залізниці зростатиме.