У Верховній Раді обговорили моделі функціонування екологічного страхування, яке передбачає обов’язкові страхові платежі для підприємств, що забруднюють довкілля.

Проект концепції такої практики обговорили засіданні комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, темою якого було визначено «Розвиток законодавчих засад екологічного страхування в Україні».

Про перебіг засідання повідомили в Державній екологічній інспекції України.

«Сума платежу визначається ризиком, який становить суб’єкт господарювання для природного середовища. Екологічне страхування забезпечує гарантію погашення збитків, розрахованих Держекоінспекцією за шкоду довкіллю.
Основна перевага від запровадження такого механізму – сприяння модернізації підприємств. Вони будуть зацікавлені у оновленні своїх потужностей, адже чим менший ризик для довкілля становитимуть, тим менший страховий платіж будуть сплачувати», - йдеться на сайті Держекоінспекції.

Впровадження екологічного страхування дозволить ДЕІ стягувати всі збитки, завдані навколишньому середовищу, які будуть відшкодовуватись страховою компанією.

«Наразі для створення концепції такого механізму створено робочу групу, до якої долучились народні депутати та представники Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів. Фахівці Держекоінспекції також братимуть участь у доопрацюванні моделі екологічного страхування», - зазначається у новині.

Популярні новини зараз
ЗСУ були помічені за 200 кілометрів від Москви, місцеві налякані і готуються вивчати українську: "Відчуття сюрреалізму" Варіть буряк лише цим способом, щоб він зберігався довго: несподівана кулінарна хитрість ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати Алекс Топольський влаштує полуничку на "Холостяку", поки Саша Мудра спостерігатиме: "Взяти ініціативу до своїх рук"
Показати ще