Прийняття законопроекту про зниження викидів (4167) призведе до зупинки цілих галузей промисловості, оскільки українській промисловості на екомодернізацію необхідно 15 років і десятки мільярдів інвестицій, яких у наших підприємств немає. Термін в 4 роки, який передбачений в законі про викиди-абсолютно нереальний. Про це заявив народний депутат Сергій Магера в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Це нереально-досягти європейських цілей за чотири роки, враховуючи нинішнє становище в економіці країни і в промисловості. До таких нормативів викидів Польща йшла 20 років, Словаччина - 17 років... а наші законопроекти зводяться лише до того, що промисловість повинна модернізуватися за свої ж гроші, і у вкрай стислі терміни. Мова йде про те, щоб вкласти в нове обладнання близько 10 млрд євро в найближчі чотири роки. Як вам здається-це реально?",- сказав Магера.

За його словами, ініціатори законопроекту пропонують сліпо скопіювати Європейські екологічні норми, не враховуючи вітчизняні реалії, а це знищить низку галузей нашої промисловості, зокрема коксохімічну.

"Якщо цей законопроект буде прийнятий, наша коксохімічна промисловість зупиниться, тому що вона побудована не тих технологіях, що в Європі. Саме тому переносити їх нормативи на українську промисловість просто неможливо», - підкреслив Магера.

Раніше в Європейській Бізнес Асоціації відзначили, що Україні слід застосувати досвід проведення екомодернізації в країнах ЄС і надати підприємствам державну підтримку на впровадження екотехнологій, а також запропонувати фінансові стимули.

Популярні новини зараз

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Українці масово залишають країну: кордони перетнуло вже понад 4 мільйони людей

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Показати ще

У свою чергу генеральний директор УНПА "Укркокс" Анатолій Старовойт вважає, що при розробці нових екологічних норм Мінекології слід шукати прийнятні рішення для промисловості, інакше це може призвести до закриття підприємств.