У України амбітні плати щодо участі в зеленому курсі Європи, а продовження експортного мита на брухт допоможе їх виконати екологічні цілі, які вона перед собою ставить. Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Я неодноразово акцентував увагу на тому, що металобрухт – це важлива сировина для зниження викидів СО2. Я разом з іншими колегами запропонував продовжити його дію ще на 5 років. Тоді Україна забезпечить сировинну базу для екологічної модернізації своєї металургії. Це важливо», - наголосив депутат.

За його словами, саме металургія буде на вістрі процесів декарбонізації і зниження викидів СО2 - як в Євросоюзі, так і в Україні. І чим більший обсяг брухту використовується, тим менше шкідливих викидів в атмосферу.

«Я наведу деякі дані: в мартені, які ще в Україні зберігаються, викиди СО2 складають 2,5 тисячі кілограмів на тонну сталі. Конверторна технологія має в Євросоюзі від 200 до 1000 кілограмів. А електрометалургія має рівень викидів від 350 до десь 80 кілограмів на тонну сталі», - пояснив він, нагадавши, що електрометалургія використовує брухт як основну сировину.

Як відомо, в Раді зареєстрували законопроект «Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку" (№5175), яким пропонується продовжити дію експортного мита на металобрухт на 5 років.

Популярні новини зараз

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Катерина Кухар похвалилася дитячим фото і розповіла, в кого вдалася такою красивою: "Порода видна"

Показати ще

Народний депутат, голова підкомітету з питань розвитку, конкуренції та рівних умов для бізнесу Людмила Буймістер раніше заявила, що Європа йде шляхом визнання металобрухту стратегічним ресурсом і заборонятиме вивозити його за кордони ЄС. Україна має чинити так само, якщо не хоче залишитись без сировини і підтримати свою промисловість.