У конвертерному цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест за підсумками першого місяця роботи модернізованої системи освітлення підтверджена економія електроенергії на рівні 91% – на 11 пунктів краще запланованого показника. Такого результату вдалося досягти завдяки третій черзі енергоефективного проєкту, виконаного енергосервісною компанією YASNO Efficiency.


В рамках проєкту замість ламп розжарювання і дросельно-ртутних ламп (ДРЛ) було встановлено 1887 LED-світильників, що забезпечують світловий потік, необхідний для безпечної та комфортної роботи цехового персоналу. Завдяки модернізації освітлення прогнозується річна економія електроенергії в обсязі 8,5 млн кВт·год на суму понад 15 млн грн на рік. Екологічний ефект від реалізації проєкту – зниження викидів СО2 на 7,6 тис. тонн на рік за рахунок зменшення потреби в електроенергії.


Новими LED-світильниками обладнали відділення підготовки брухту і складів, стриперне і конвертерне відділення, магістральні конвеєра МК-1-МК-6, шлакову естакаду, ділянку ремонту фурм, перевантажувальні вузли № 1 і 2, лінійні конвеєра ЛК-1-ЛК-8 і струмки машин безперервного лиття заготовок № 3-6. Оновлено освітлення прилеглої території до адміністративно-побутового корпусу №1, центрального диспетчерського пункту, підстанцій РП-1КВ і ДКВ.

Облаштовано і зовнішнє освітлення території біля скрапного відділення.
«Підвищуючи енергоефективність підприємства, ми покращуємо умови праці для персоналу, промислову безпеку, а також спільно з YASNO Efficiency робимо свій внесок у декарбонізацію і зменшення впливу на клімат. Проєкт виконаний на умовах договору енергосервісу, згідно з яким YASNO Efficiency фінансує і забезпечує виконання проєкту «під ключ», включаючи розробку технічної документації, закупівлю обладнання, виконання монтажних робіт та введення обладнання в експлуатацію. Такий підхід дозволяє нам забезпечити економію, а також не відволікати власні ресурси на втілення проєкту», – розповів генеральний директор МК «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська з дітьми розповіла про стосунки з колишнім чоловіком: "Не маю ярого бажання бачитися"

Локдаун накрутив тарифи у київських маршрутках: по 10, але не для всіх

Білява зірка "Жіночого кварталу" Лєра Товстолес подражнила замерзлих українців фото з відпочинку

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

«Перевагою реалізації об'ємних енергоефективних проєктів через механізм енергосервісу є те, що, вкладаючи свої інвестиції в модернізацію обладнання клієнта, ми гарантуємо досягнення певного рівня економії енергоресурсів, а також забезпечуємо сервісне обслуговування протягом декількох років. За 5 років у 80 реалізованих енергосервісних проєктів ми інвестували понад 500 млн грн, що дозволяє нашим клієнтам економити більше 300 млн грн на рік на енергоресурсах», – зазначив директор YASNO Efficiency Сергій Чулков.