Свято Входу Господнього в Єрусалим найкраще відсвяткувати в храмі, з молитвою, причастившись Святих Христових Таїн.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це сказав архімандрит Спиридон (Ходанич) у коментарі для порталу «Православная жизнь».

«Як і всі свята, а особливо великі двунадесяті, ми святкуємо і проводимо з Господом в Його Домы - храмі. Відчути максимальну благодать і радість можна причастившись Святих Христових Таїн і з'єднавшись з Христом найтіснішим чином. Під час Входу Господнього в Єрусалим люди зустрічали Спасителя з пальмовими гілками і стелили дорогою свій одяг. Так як у нас не зростає пальмове дерево, як на Сході, ми використовуємо вербу. Верба першою прокидається у нас від зимового сну, немов, по слову Святого Письма, проповідує про воскресіння мертвих, про те, що попереду весна і життя, а все скуте морозом оживе і покриється листям, прикраситься квітами», - пояснив архімандрит Спиридон.

Освячення верби, УПЦ
Освячення верби, УПЦ

Він нагадав, що верба не має ніяких духовно-цілющих властивостей, не є оберегом, а перш за все - це символ воскресіння і нагадування про свято.

Популярні новини зараз

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

В українців підручник з історії викликав занепокоєння, через пояснення походження людини: "Створив Бог"

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Як обрати телевізор?

Показати ще

«На Русі існував на Вербну неділю звичай пекти особливі хлібці за кількістю членів сім'ї, в один з яких клали монету. Кому діставався цей хлібець, той, за повір'ям, має бути щасливим і успішним цілий рік. Думаю, для віруючої людини коментарі зайві. На жаль, таких забобонів тьма, люди їдять вербу, б'ють нею один одного і т. п., але не знають суті самого свята. Дуже часто йдуть в храм не заради Христа, а заради верби. Все це пережитки безбожного минулого», - підкреслив архімандрит.

Він розповів, як правильно зберігати освячені гілочки верби.

«Існує така благочестива традиція зберігати освячену гілочку протягом року (до наступного освячення) вдома у святому кутку на знак спогаду про подію Входу Господнього в Єрусалим. Потрібно пам'ятати, що верба освячена і викидати куди завгодно її не можна. Слід спалити суху гілочку, а попіл закопати у місці, яке зневажається ногами, або пустити у річку. Якщо ж ми хочемо зберегти вербу, то, принісши її з храму, кладемо у вазочку з водою і потім висаджуємо», - підсумував священнослужитель.