Новий забудовник будинків збанкрутілого банку "Аркада" "Столиця груп" зобов'язаний виконувати всі зобов'язання за договорами попереднього забудовника. А значить - самому побудувати інфраструктуру для ЖК, з якого отримає прибуток.

Про це заявив політолог Кирило Сазонов, спираючись на успішний досвід вирішення кейсів проблемних забудов столиці.

Обов'язок по закінченню будівництва будинків збанкрутілого банку "Аркада" взяв на себе приватний девелопер "Столиця груп". Експерт Кирило Сазонов повідомив, що він так само отримує землю банку-банкрута «Аркада» і 10% прибутку від заморожених будівництв.

Сазонов заявив, що при цьому новий забудовник хоче зобов'язати столичного оператора системи розподілу ДТЕК Київські електромережі будувати мережі, для приєднання його ЖК за рахунок всіх приєднань в Києві. Однак, оператор системи розподілу не може взяти на себе таке зобов'язання.

«На таке оператор системи розподілу (це ті, кому належать мережі) йти не може і не хоче, бо це не чесно і суперечить договору з попереднім забудовником, який укладений в 2012 році, а значить - суперечить закону. У договорі зазначено, що саме забудовник сам будує підстанцію для свого ЖК. А так як інших документів з юридичною силою немає, то керуватися компанія може тільки діючим договором», - сказав Сазонов.

Популярні новини зараз

Країну захлеснули масові протести, поліцію закидають камінням: десятки правоохоронців постраждали

В українців підручник з історії викликав занепокоєння, через пояснення походження людини: "Створив Бог"

Померла зірка "МастерШеф" Стелла Клименко перед смертю розповіла про жорстоке побиття: "Ніяких скарг, це життя"

Леся Нікітюк в прозорій блузочці заговорила про багатих чоловіків: "Спасибі, я сама"

Показати ще

Експерт каже, для того, щоб приєднання було в рамках закону, «столиця груп» повинна зараз взяти на себе не тільки права на управління об'єктами аркади, але і всі зобов'язання за попередніми договорами.

"А значить - самому побудувати інфраструктуру для ЖК, з якого отримає прибуток. Кейс "Київміськбуду«, який взяв на себе зобов'язання попереднього забудовника» Укрбуд» показує, що така схема робоча і може застосуватися", - говорить Сазонов.

За словами експерта, регулятор з електропостачання НКРЕКП також дав висновок, що попередній договір повинен виконуватися.

Нагадаємо, раніше експерт з містобудування повідомив, що забудовник «столиця груп» хоче побудувати підстанцію для своїх потреб за кошти всіх киян.