Про це заявив лідер Незалежної профспілки гірників, народний депутат Михайло Волинець.

"Шахти по суті доведені до банкрутства. І зараз Фонд держмайна змінив менеджмент на "Центренерго", і вони продовжують занижувати ціну на вугілля. Крім того, вони кажуть, що ще на 300 гривень знижуватимуть ціну на державне вугілля», - повідомив Волинець в ефірі телеканалу «Україна24».

Він підкреслив, що шахтарі готуються до акцій протесту і страйків через борги по заробітній платі.

"Шахти зараз нездатні виплатити зарплату шахтарям, заборгованість із зарплати становить 1,5 млрд гривень. Через тиждень, через 4 дні заборгованість збільшиться ще на 540 мільйонів і будемо складати 2,1 млрд грн. Такої заборгованості ніколи ще не було", - додав Волинець.

Нагадаємо, при ринковій ціні на рівні 2000-2100 грн/т державні шахти продають вугілля «Центренерго» по 1650 грн/т.

Популярні новини зараз
Людам, Настям і Машам не дуже пощастило: які звичні для українців жіночі імена викличуть нерозуміння закордоном Воїн ЗСУ став відомим на весь TikTok, готуючи солдатам смачніше, ніж мати вдома: можна не переживати Vodafone знайшов спосіб, як "стягнути" з українців 3000 грн за тарифом за раз: подарунок не для всіх Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

Собівартість видобутку вугілля на державних шахтах становить близько 3200 грн/т.

Різниця між ціною продажу вугілля держшахтами і реальною собівартістю покривається шляхом прямих дотацій з державного бюджету.

Затримки або нестача дотацій призводить до виникнення заборгованості із заробітної плати та боргів за електроенергію.

Як відомо, законом Про державний бюджет на 2021 рік передбачено 3,2 млрд грн на дотації державним шахтам. У 2020 році було передбачено 3,6 млрд грн, проте протягом року витрати зросли до 5 млрд грн.