Про це заявив економіст Володимир Лановий, коментуючи ініціативу влади підвищення підвищити фіскальний тиск на бізнес, зокрема збільшити ставку ПДВ до 22-24%.

«Це велика шкода економіці України. Нагадаю, що в європейських країнах при ставці такій, як у нас, 20%, в деяких країнах 14%, ще застосовують нульову або пільгову ставку для товарів і послуг для населення, культурних закладів, і різних важливих галузей для тієї чи іншої країни. Тобто, середня ставка значно нижча, ніж 14%, як у Франції», - розповів Лановий.

За його словами, нинішня влада поставила за мету збільшити надходження до бюджету, але не за рахунок забезпечення умов для економічного зростання, а виключно за рахунок підвищення податків, що, на його думку, є неприпустимим.

«Метою є зростання добробуту людей, збільшення робочих місць, збільшення середньої зарплати, збільшення продуктивності праці, нових об’єктів, виробництв і т.д. От що є метою. А вони, навпаки, душать виробництво заради якихось ефемерних доходів до бюджету, які потім в принципі використовуються дуже погано… Установка і пріоритети в управлінні економікою шкідливі у цієї команди при владі», - підсумував Лановий.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що ініціатива влади щодо підвищення ПДВ призведе до погіршення економічної ситуації і збурення суспільства. Він наголосив: спочатку влада має навести лад у сплаті цього податку та зупинити розкрадання бюджетних коштів.

Популярні новини зараз

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

Зима скасовується, але розслаблятися не варто: в Україні потеплішає до +18, скільки ще триватиме друге літо

Таїсія Повалій з омолодженим обличчям зібралася в Київ, але її не впізнали: сама на себе не схожа

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Водночас лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила, що владна ініціатива збільшити фіскальний тиск на бізнес знищить вітчизняне підприємництво. Та наголосила: неприпустимо підвищувати податки в кризу, у інших країнах світу в кризу максимально підтримують бізнес і знижують ставки податків.