Колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман стверджує, що прийняття закону про олігархів не має нічого спільного з реальним обмеженням впливу великого бізнесу на політику.

«Олігархи з’являються тоді, коли нерадиві корумповані чиновники дають їм преференції. Тому питання деолігархізації потрібно вирішувати не законом про деолігархізації, а законом збільшення відповідальності українських чиновників. Щоб вони не допускали – монополій, наближення певних груп до влади, які впливають на ті чи інші рішення. І я вважаю, що це спроба напевно. З’явиться закон, то ми його побачимо, але наскільки я бачу – це спроба самої влади стати олігархами», - заявив Гройсман в ефірі телеканалу «Україна 24».

Для української економіки такі ініціативи можуть мати негативний вплив.

«На мій погляд так – це намагання створити додаткові механізми тиску на український бізнес. Для того, щоб бізнес якимось чином був вдячний владі, що їх не будуть чіпати», - застеріг політик.

Володимир Гройсман закликає владу зосередитися на встановленні рівних правил в економіці, забезпеченні справедливого суду та незалежності медіа.

Популярні новини зараз
Гроші та успіх ніколи не покинуть ваш дім, якщо ви зробите це: навіщо потрібні червоні двері та цукерки По Хакасії вдарила путінська стабільність: на росії залишилось без опалення 70 тисяч людей у лютий мороз 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше" 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання
Показати ще

«Рівні правила риночної гри, які має запезпечити і встановити сама влада. Це має бути справедливий суд, в якому мають бути всі покарані – великий, малий, середній бізнес, якщо він порушує закон і обкрадає державу. Більше того, я вважаю, що тут можуть бути приховані спроби поставити в залежність медіа і журналістів. І тут має питання про незалежність засобів масової інформації. Тобто я вважаю, що питання деолігархізації – це питання взагалі свободи і закону в країні», - підкреслив він.

Запорукою зменшення впливу олігархів має стати прозорість стосунків влади з бізнесом. Інакше деолігархізація може перетворитися в механізм руйнації національної економіки.

«Якщо є питання для бізнесу—його треба запросити, зібрати і сказати: «У нас для вас є питання!». Публічно, раз-два-три-чотири-п’ять. І ми пропонуємо такі шляхи вирішення. А не так як це поки що сьогодні лунає від влади, що будуть якісь критерії, а хто під ці критерії потрапить. Я думаю, що має потрапити багато середніх або малих підприємців, які комусь заважають, їм поставлять клеймо «міні-олігарх» і він буде позбавлений можливості працювати, розвиватися і робити власну справу. От поки що це моя думка. Я вважаю, що цими кроками ми дуже далеко зайдемо, руйнуючи взагалі національну економіку», - підсумував Володимир Гройсман.

15 квітня на засіданні РНБО президент Зеленський анонсував розробку «фундаментального законопроекту про статус олігарха в нашій країні». Він доручив зайнятися підготовкою документа РНБО, Офісу президента і Антимонопольному комітету.

Провідний експерт Atlantic Council, екс-координатор санкційної політики Державного департаменту США Деніел Фрід застеріг українську владу від кроків, спрямованих на перерозподіл економічних та медійних активів.