Підвищення податків не призведе до зростання надходжень до бюджету, зросте лише рівень тіньової економіки. Про це заявив економіст Олександр Охріменко.

«У нас на сьогоднішній день приблизно тільки 14% бізнесу повністю платить всі податки. Що стосується населення, мені здається, відсотків 20 повністю. Тому що основна маса бізнесу і населення податки не платить. Тому підняти можна – платити не будуть», - вважає Охріменко.

На його думку, збільшення податків у вітчизняних реаліях призведе лише до зростання тіньової економіки.

«Податкове навантаження якщо збільшується, тоді збільшується доля тіні. І у нас збільшиться доля тіні. Закінчиться тим, що надходження до державного бюджету не збільшиться, а збільшиться дійсно частка тіні. Нічого доброго не дасть», - констатував Охріменко.

Він також вважає, що наміри української влади орієнтуватись на рівень податків в країнах Європи є неприпустимим, бо Україна до такого рівня не готова. Тому потрібно наводити лад в реальному секторі економіки – зайнятися адмініструванням вже існуючих податків.

Популярні новини зараз

В українців підручник з історії викликав занепокоєння, через пояснення походження людини: "Створив Бог"

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Леся Нікітюк в прозорій блузочці заговорила про багатих чоловіків: "Спасибі, я сама"

Як обрати телевізор?

Показати ще

«Реальна економіка – це ставки, система оподаткування, система адміністрування і боротьба з корупцією», - наголосив експерт.

Раніше лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила, що ініціатива влади підвищити податки знищить вітчизняне підприємництво. Та наголосила: неприпустимо підвищувати податки в кризу, зазначивши , що інші країни намагаються максимально підтримати бізнес.

Водночас інвестаналітик Ерік Найман заявив, що підвищення податків спровокує уповільнення економіки і призведе до зростання цін на товари і послуги.