Рада національної безпеки і оборони (РНБО) повинна в найкоротші терміни розібратися з імпортом електричної енергії з Росії та Білорусі, через який економіка втратила 1 млрд грн.

Про це заявила народний депутат Вікторія Гриб в ефірі телеканалу "Україна24".

"Я б на місці РНБО, напевно, в першу чергу подивилася б на імпорт російської та білоруської електроенергії, який у нас триває. Сьогодні, до речі, знову відновили. Тому що наша економіка втрачає гроші. Ми віддаємо гроші зараз в Росію і Білорусь, замість того щоб ці гроші віддавати нашим шахтарям і теплоенергетикам, і атомникам в тому числі", - заявила Гриб, коментуючи інформацію ЗМІ про намір РНБО провести засідання щодо комунальних тарифів.

Вона зазначила, що 5 травня Україна знову відновила закупівлі російської електроенергії транзитом через Білорусь.

Нагадаємо, 15 квітня Верховна Рада прийняла законопроект про заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі. 26 квітня проект закону передано на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павлiка Репяхова показала себе в три роки: відразу зрозуміло, на кого схожий малюк

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Показати ще

Проект закону надає НКРЕКП повноваження анулювати підсумки аукціонів з доступу до міждержавних ліній електропередачі для імпорту з Росії та Білорусі.

Раніше імпорт струму з Росії та Білорусі критикував президента Володимир Зеленський, проте закупівлю російсько-білоруської електроенергії публічно захищав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк під час останнього виступу в парламенті в лютому 2021 року.