Після першого арбітражного покличу компанії Modus Energy проти Кабінету міністрів України за здійснення шантажу щодо скорочення зелених тарифів можуть подати аналогічні позови ще до 10 інвесторів в зелену енергетику України.

Про це повідомив партнер київського офісу міжнародної юридичної фірми Dentons Максим Сисоєв, зазначивши, що Modus Energy має хороші шанси виграти справу.

«Шанси виграти є. Але все залежити від того, яка аргументація буде з обох сторін надана і доводи тих чи інших аспектів. Звичайно, немає ще рішень по Україні, тобто, це перший такий позов проти держави Україна про зменшення зелених тарифів. Тому важко сказати, що саме у випадку України, яке рішення буде. Але є досвід вирішень, наприклад, по Іспанії, коли у схожій ситуації арбітраж задоволивши позов, і держава Іспанія має сплатити збитки, які були нанесені", - сказавши Сисоєв.

За його словами, як тільки Modus Energy виграє позов, багато інших інвесторів можуть подати аналогічні позови.

Юрист заявив, що подачі позову в арбітраж передує повідомлення про наміри подати позови щодо того, що є певний спір між сторонами і він має бути вирішений. Відповідно до конвенцій про захист інвестицій чи енергетичної хартії на мирне вирішення спору дається співний термін.

Популярні новини зараз

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Ані Лорак засвітила голий животик і обручку: "Мені подобається"

Настя Каменських з подружкою залишилися без штанів, хвалячись розкішними ногами

Гросу зізналася, чому так довго приховувала кохання з Полянським: "Люди одразу помічають"

Показати ще

«У випадку компанії Modus, вони, наскільки мені відомо, зверталися (з таким листом – ред.). Мирно, як ми зрозуміли, спір не вирішили, і тому смороду забажали звернутися до арбітражу. А з такі листи направляв не лише Modus. Наскільки мені відомо, до 10 інвесторів подали ці листи. Подивимося, чи вони підуть далі», - зазначив Сисоєв.

При цьому він підкреслив, що дерджава вже знаходиться у програшному положенні та як мінімум буде зобовязана відшкодовувати витрати компаніям на юридичний супровід у питаннях подачі арбітражних позовів.

«Коли арбітраж вже почався, розумієте, що починаються певні витрати інвесторів. І якщо навіть держава назустріч іде, то хтось має покрити відповідні витрати. Можна до винесення рішення ще піти на мирове урегулювання. Але знову-таки додаткові витрати-це збільшується у держави через це», - повідомив Сисоєв.

Нагадуємо, за даними ЗМІ, уряд хоче ввести акцизний податок на продаж "зеленої" електроенергії, поки пропонується широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%.

28 квітня стало відомо, що компанія Modus Energy, яка перебуває у власності громадян Литви, подала позов проти України через те, що держава не виконує свої зобов'язання щодо виплат за вироблену електроенергію і змушує компанію піти на зміни правил, які скорочують її доходи.

У скарзі вказується, що ДП " Гарантований покупець "змусило дочірні компанії Modus Energy підписати Додаткову угоду, що передбачає скорочення доходів і тому компанія розглядає це як ініціювання процедури розірвання Договору купівлі-продажу" зеленої " енергії, який діє до 2030 року.

Згідно з документацією, позивач просити арбітражний суд: визнати Україну такою, яка порушила вимоги статей Договору про Енергетичну хартію; зобов'язання зв'язати Україну виплатити відсотки на суми збитків, нарахованих арбітражним судом, на певних умовах; а також зобов'язання зв'язати оплатити всі витрати понесені на арбітражне провадження.

Як повідомлялося, за інформацією НБУ, на тлі кризи в "зеленій" енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну в 2020 році склав 868,2 млн, тоді як у 2019 році чистий приплив склав 5,860 млрд доларів. Відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року.

Станом на початок травня рівень розрахунків перед інвесторами становить 20%. З 22,4 млрд гривень боргу у 2020 році держава заплатила тільки 4,5 млрд грн.