Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) у коментарі для порталу «Православная жизнь».

«Апостол Фома хотів знати точно про спасіння, тому що його цілісний характер вимагав повної віддачі найголовнішому у житті, і він все уточнював, щоб бути впевненим у своєму виборі. Тому за Божим Промислом саме Фома був відсутній при явлінні воскреслого Христа апостолам, адже якщо він був упевнений, що хоче віддати життя за Христа, йому потрібно було особисто переконатися у тому, що Іісус воскрес і тому він є Господь і Бог», - пояснив митрополит Антоній.

Керуючий справами УПЦ підкреслив, що людина «не йде шляхом апостола Фоми, шляхом увердження в своїй вірі, коли вона заради неї не тільки не збирається віддавати своє життя - вона її не планує навіть міняти».

Митрополит Антоній зазначив, що для людини є тільки одна можливість зустріти Христа у житті - почати свій шлях до Нього.

«Він обов'язково прийде у життя цієї людини, допоможе у найтяжчу хвилину, підкаже тому, хто потребує допомоги. Люди, які говорять, що нібито немає зараз чудес, просто не намагалися зустріти Христа у своєму житті. Ті, хто прагнув, можуть пригадати безліч чудових випадків зі свого життя і з життя своїх близьких. Тільки потрібно намагатися розгледіти Христа у своєму, а не у чужому житті, пам'ятаючи добре святоотцівське слово: «Знай себе, і досить з тебе», - сказав владика.

Популярні новини зараз

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Марічка Падалко схвалила "дорослу" витівку своєї доньки: "Дозволяєте дітям?"

"Більше нічого показати": "Холостяк" Заливако розсунув ноги біля Анни Богдан

Показати ще

На думку митрополита Антонія, найкраще свідчення про Бога - саме життя.

«У афонських старців є приказка: «Не починай сам говорити людям про Бога - живи так, щоб вони тебе про Нього запитали», - підсумував владика.