Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це розповів викладач Київської духовної академії Андрій Музольф у коментарі для порталу «Православная жизнь».

«Тиждень Антипасхи (з грецької мови дану назву можна перекласти як замість Пасхи» або «подоба Пасхи», тобто день, який знаходиться у безпосередній близькості до Великодня і таким чином наче повторює його). У богослужбових книгах цей Тиждень також іменується Тижнем новим. Антипасха завжди припадає тільки на неділю, то, природно, будь-яка трудова діяльність повинна бути максимально обмежена. Головне, чому повинен бути присвячений цей день, - це молитва, суспільне богослужіння, а також участь у Таїнстві Євхаристії. Якщо ж є можливість зробити якийсь добрий вчинок, то цією можливістю також варто обов'язково скористатися», - пояснив Андрій Музольф.

Викладач КДА зазначив, що за традицією, у день Антипасхи може відбуватися поминання покійних.

«Згідно з церковним Уставом, вказане поминання належить звершувати у вівторок другого тижня після Великодня, який у зв'язку з цим іменується Радоницею. Однак, за часів радянського богоборчого режиму у віруючих людей практично не було можливості відвідувати храми і кладовища у будні дні, і в зв'язку з цим поминання покійних перенесли на попередню неділю - Тиждень Антипасхи», - розповів Андрій Музольф.

Він підкреслив, що найголовніше уцей день - присвятити його молитві.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

63-річна мама Дана Балана вразила наречену сюрпризом: "На весіллі"

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

«У Неділю Антипасхи для кожного православного християнина дуже важливо, по-перше, прийти у храм, взяти участь у спільному богослужінні і причаститися Святих Христових Таїн, а, по-друге, там, де дотримуються у цей день практики поминання покійних, варто помолитися за всіх своїх близьких, які вже постали перед Лицем Божим і чекають наших молитов за них, адже після своєї смерті людина вже нічого не може змінити у своїй долі і тільки молитви живих людей здатні вплинути на подальшу долю померлих в Вічності», - підсумував викладач Київської духовної академії.