Для наповнення бюджету владі слід зайнятися детінізацією бізнесу і боротьбою з корупцією, що дасть більше надходжень до скарбниці, ніж збільшення податків. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

За оцінками експертів, через нелегальний обіг нафтопродуктів держава щорічно втрачає мільярди гривень. За різними оцінками, тільки в цьому році недобір в казну складе близько 22 млрд гривень у вигляді акцизу і ПДВ через контрафактне паливо, яке продається без фіскальних чеків на напівлегальних АЗС. Минулого року, за даними "Консалтингової групи А-95", втрати скарбниці тут досягли 18 млрд гривень. Щорічно, як вказують аналітики, в Україні виробляється 450 тисяч тонн фальсифікованого дизельного палива і бензину, це близько 5% споживання в країні.

Ще одним напрямком докладання зусиль влади могла б стати боротьба з контрабандою і "сірий" імпорт. Заниження митної вартості товарів та інші схеми на митниці обходяться скарбниці за найскромнішими оцінками 60-90 млрд гривень на рік. Тоді як за словами голови Держмитниці Павла Рябікіна, суми недобору до бюджету через перераховані проблеми становлять близько 150 млрд гривень на рік.

Крім того, РБК-Україна нагадало, що влада знизила податки для деяких видів бізнесу, що також призведе до зниження надходжень до держбюджету. Зокрема, була знижена ставка ПДВ з 20 до 14% для деяких аграріїв, в результаті чого бюджет може не отримати близько 5 млрд гривень. Очікуються втрати для бюджету і в разі зниження на 30% акцизу на тютюновмісні вироби для електричного нагріву (Тіен), яке в даний час ініціює ряд депутатів. За різними оцінками, зниження ставки зараз призведе до недобору до бюджету в сумі близько 3 млрд гривень.

"Список" дірок "бюджету і потенційних джерел доходу держскарбниці можна доповнити податковими" скрутками"," тіньовим "обігом землі, роботою конвертаційних центрів, неефективною боротьбою з неофіційним працевлаштуванням і зарплатами"в конвертах". Боротьба з цими схемами може сукупно принести державі понад 100 млрд гривень, про що раніше говорили в "Інституті соціально-економічної трансформації", - повідомляє РБК-Україна.

Популярні новини зараз

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Пророк, який передбачав загибель президента заговорив про нову трагедію на Євро-2021: "Відбудеться під час..."

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

Раніше народний депутат України Олексій Гончаренко заявив, що владі для поповнення держбюджету слід не збільшувати податки і вбивати бізнес, а знайти інші джерела, наприклад, позбутися тіньових схем на ринку палива.

У свою чергу інвестаналітик Ерік Найман заявив, що підвищення податків спровокує уповільнення економіки і призведе до зростання цін на товари і послуги.