Україні не варто розраховувати на посилення тиску США на Росію, поки НКРЕКП відкрито лобіює закупівлю електричної енергії в країни-агресора.
Про це заявив екс-глава СБУ, народний депутат Валентин Наливайченко.
«Як може НКРЕКП лобіювати закупівлю струму в Росії і фінансувати агресора у той час, як США активно протидіють будівництву “Північного потоку – 2” і тиснуть на європейських партнерів?! Вже другий мільярд гривень Україна сплачує за російську та білоруську електрику. Так бути не може!», - заявив Наливайченко на своїй сторінці в Facebook.
Він наголосив, що поки Україна імпортує струм з Росії та Білорусі також під загрозою подальша співпраця з США в сфері енергетики.
«Третє і надзвичайно важливе питання, яке озвучила американська делегація: ЕНЕРГЕТИКА. Співробітництво буде. Але спочатку слід прибрати російський лобізм з енергосектору», - наголосив нардеп.
Наливайченко зазначив, що в США добре проінформовані про корупційні схеми НКРЕКП, пов’язані з імпортом російського струму.
«Сполучені Штати знають більше, ніж би хотілося президенту Зеленському. І українській владі варто на це зважати. Приховати від союзників корупційні та лобістські схеми аж ніяк не вдасться!», - підсумував нардеп.
Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білоусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів.