Православні християни сьогодні відзначають Радоницю - особливий день поминання померлих, який традиційно проходить через тиждень після свята Пасхи, у вівторок.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, в цей день, після Літургії в храмі, прийнято відвідувати могили покійних рідних і близьких.

Це поминання встановлено для того, щоб віруючі після світлого свята Пасхи могли розділити з покійними велику радість Воскресіння Христового.

Всю Світлу седмицю в церкві не служать панахиди, не поминають покійних, так як Великдень - це свято перемоги Христа над смертю. Заупокійні богослужіння переносяться на другий вівторок після Великодня.

Звичай святкування Пасхи на могилах покійних відомий з часів святителя Іоанна Златоуста (IV ст.), і ймовірно був і раніше.

Популярні новини зараз

Два переможці Євробачення знову зустрілися на одній сцені і заспівали українською: Вакарчук у захваті

Настя Каменських з подружкою залишилися без штанів, хвалячись розкішними ногами

Злата Огнєвіч показала, в чому буде на першій вечірці "Холостячки": "Аж мурашки"

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

За традицією, відвідуючи кладовища, до могил підходять зі словами пасхального тропаря: «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав».

В цей день на могилах священики звершують літію, під час якої просять у Бога прощення гріхів покійних і щоб Господь упокоїв їх там, де «немає ні хвороби, ні печалі, ні зітхання, але життя безкінечне».

На могилах прийнято запалювати свічки і молитися про покійних.

Також в цей день прийнято подавати милостиню нужденним з проханням помолитися за упокій покійних рідних і близьких, називаючи їхні імена.

Православна Церква вчить, що молитва за упокій про рідних і близьких в дні особливого поминання покійних, пом'якшує їх долю у вічному житті.