Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування схвалив проект закону №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль над забрудненнями, що виникають внаслідок промислової діяльності», і рекомендував його до прийняття в сесійній залі.

Причому це рішення з'явилося в мережі до того, як сам комітет почав своє засідання з цього питання. А на саме засідання, всупереч регламенту, не запросили ні журналістів, ні представників бізнесу, ні екологів.

Нагадаємо, раніше Рада національної безпеки і оборони (РНБО) заявила, що проект №4167 загрожує економічній безпеці України, і рекомендувала ВРУ не приймати проект без доопрацювання, до якої необхідно залучити співробітників апарату РНБО. Серед найсерйозніших загроз, які несе проект-занадто короткі терміни переходу на європейські Нормативи викидів (4 роки проти 20 років у Польщі, наприклад), а також відсутність порядку видачі інтегрованих дозволів, що може стати грунтом для корупційних діянь.

Раніше Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) також закликала Верховну Раду доопрацювати законопроект № 4167, оскільки на його реалізацію піде не менше $10 млрд, яких у промисловості немає, а механізми державної підтримки в проекті відсутні.

У свою чергу заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський заявив, що Україна не повинна брати на себе нереалістичні зобов'язання щодо термінів проведення екомодернізації. Замість цього влада повинна надати підтримку промисловості, як це роблять країни ЄС, і разом з бізнесом знайти джерела фінансування.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк в латексі показала, як дівчата можуть ловити рибку: з великою попою і вудкою в руках

Пророк, який передбачав загибель президента заговорив про нову трагедію на Євро-2021: "Відбудеться під час..."

Аліна Гросу оголилася просто в літаку після "пропажі": "Додому..."

63-річна мама Дана Балана вразила наречену сюрпризом: "На весіллі"

Показати ще