Національний енергетичний регулятор НКРЕКП зобов'язаний негайно припинити злочинний імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі, як того вимагає підписаний президентом Володимиром Зеленським закон.

Про це повідомила народний депутат Вікторія Гриб.

"Сьогодні президент підписав закон, який дає повноваження НКРЕКП заборонити імпорт демпінгової електроенергії. Тепер регулятор просто зобов'язаний припинити згубний імпорт, який вже призвів до виникнення боргів у галузі на суму понад 50 млрд грн, доводячи держкомпанію «Укренерго» до переддефолтного стану», - повідомила Гриб на своїй сторінці в Facebook.

Вона підкреслила, що імпорт з Росії та Білорусі несе величезну загрозу для енергетичної та національної безпеки країни.

"Просто нагадаю: з початку року ми вивели в РФ понад 1 млрд гривень замість того, щоб закуповувати власну електроенергію, підтримувати своїх енергетиків і шахтарів, стимулювати внутрішнє виробництво і розвиток українських підприємств», - зазначила нардеп.

Популярні новини зараз

Вагітна MamaRika в купальнику надула губки біля басейну - "З целюлькою і трошки дурненька"

Тіна Кароль ощасливить українців, але не всіх: "Росія теж чекає"

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Настя Каменських з подружкою залишилися без штанів, хвалячись розкішними ногами

Показати ще

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перших 3 місяці, витрати на імпорт перевищили 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада прийняла законопроект про заборону імпорту з Росії та Білорусі, 13 травня він набув чинності після підписання президентом Володимиром Зеленським.

До цього Зеленський неодноразово критикував закупівлю російсько-білоруської електроенергії, але поставки все-одно тривали. Публічно імпорт захищав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, зокрема під час останнього виступу в парламенті в лютому 2021 року.