Міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній "Метінвест" заявила, що вимоги Антимонопольного комітету України (АМКУ), які він висунув до придбання ПАТ" Дніпровський металургійний комбінат "(ДМК, Кам'янське Дніпропетровської обл.), що входить в корпорацію" Індустріальний союз Донбасу "("ІСД"), необгрунтовані, пише Інтерфакс Україна.

Так, згідно із заявою компанії, АМКУ виніс на обговорення застарілі обмеження для участі в торгах на придбання ДМК. Тоді говорилося, що в разі перемоги на торгах АМКУ має намір зобов'язати «Метінвест» щорічно продавати не менше 12 тис.тонн чушкового товарного чавуну третім особам протягом трьох років. Тоді компанія звинуватила АМКУ в упередженості.

"Група "Метінвест" вважає встановлювані зобов'язання АМКУ необґрунтованими, терміни розгляду заявки затягнутими, а ставлення до групи упередженим", - констатується в заяві.

Там пояснюють, що основний сортамент виробленої ДМК продукції не збігається з сортаментом продукції підприємств Групи "Метінвест", в той час як інші учасники ринку мають можливість задовольнити попит на товарний чавун в обсязі, який включений в зобов'язання "Метінвесту". Відповідно, компанія опиняється в свідомо програшному становищі при продажу товарного чавуну.

На думку групи, встановлення зобов'язань для "Метінвесту" знижує інвестиційну привабливість зношених активів ДМК, і створює нерівні умови в порівнянні з іншими потенційними учасниками торгів.

Популярні новини зараз

Олена Кравець з "Кварталу 95" за мить з тигриці з напівоголеними грудьми перетворилася на дитину: "Ах яка"

Що не можна подавати на новий 2022 рік: доведеться обійтися без шампанського і холодцю

"Гузнолизів достатньо...": українська медсестра розповіла про несправедливість, одні отримали - 10 тис. грн, а "улюбленці" 40 тис. грн

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Показати ще

"Зобов'язання з продажу товарного чавуну третім особам створюють перешкоди для консолідації активів ДМК до складу групи, тим самим обмежуючи можливості довгострокового інвестиційного планування", - резюмується в заяві.

Нагадаємо, АМКУ 11 лютого 2021 року оголосив про початок розгляду справи про опосередковане придбання групою "Метінвест" ЦВК ДМК. Раніше, 28 січня цього року, АМКУ надав дозвіл на придбання ЦВК "ДМК" великої компанії з торгівлі металами та металевими рудами ТОВ "Оптимал Трейд" (Київ), якій акціонери ПрАТ "Донецьксталь"-металургійний завод" у вересні 2020 року переуступили права вимоги заборгованості ДМК на 8,175 млрд грн.

На початку травня Антимонопольний комітет України запросив думку учасників ринку, зокрема - металургійних підприємств, щодо добровільних обмежень найбільшого гірничо-металургійного холдингу країни-Групи "Метінвест" - у разі отримання ним опосередкованого контролю над ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат".