Про це заявила координатор Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольга Бойко.

«З 2000-го року ЄС надав більше ніж 445 млрд. євро своїм представникам компаній на державну допомогу для заходів з екомодернізації. В тому числі з енергоефективності. І форми цієї державної допомоги були досить різноманітними – це й звільнення від оподаткування, і зменшення цієї бази оподаткування, і дотації, і позики, і пільгові кредитні ставки, і інше», - розповіла Бойко.

За її словами, в Україні також Угодою про асоціацію з ЄС передбачено необхідність розробки механізму державної допомоги для досягнення українськими підприємствами екологічних стандартів Європейського союзу і таке фінансування може складати до 40% запланованих інвестицій. Проте на сьогодні влада в цьому напрямку не працює.

«Також в Україні розроблений закон про державну допомогу суб’єктам господарювання і наразі чомусь єдиним пунктом, до якого не розроблені критерії допустимості оцінки таких проектів є саме заходи з охорони навколишнього природного середовища», - сказала Бойко.

Вона наголосила: в Україні понад 70% усіх заходів з модернізації лягають саме на плечі бізнесу, що є для нього не підйомним. Тому підприємці розраховують, що їм нададуть можливість використати на модернізацію кошти, які вони сплачують як екоподаток.

Популярні новини зараз
Військовий обурився, що повістки роздали нікчемам, які знущалися з дівчат: "Заберіть їх собі у райвідділ! ЗСУ – не смітник!" "Хотів в ан*л, скористався...": Монро, після історії з київськими хуліганами, розповіла про п'яні пригоди в Одесі Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу
Показати ще

«Поки в Україні не розроблені механізми державної підтримки заходів з екомодернізації і поки у нас в повітрі парять суми у вигляді 10 млрд євро на впровадження нових доступних технологій, то бізнесу нічого не залишається як розраховувати саме на кошти, які сплачуються за рахунок екоподатків і за можливість інвестицій цих коштів у заходи з екомодернізації», - пояснила Бойко.

Раніше в Європейській бізнес асоціації зазначали, що Україна має застосувати досвід проведення екомодернізації в країнах ЄС і надати підприємствам державну підтримку на запровадження екотехнологій та запропонувати фінансові стимули.

Водночас віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина заявила, що для екомодернізаціі вітчизняної промисловості необхідно задіяти додаткові фінансові інструменти, в тому числі міжнародні.