Про це заявив Едвард Чоу, провідний експерт з питань розвитку енергетики, старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), під час вебінару «вивчення довгострокової енергетичної безпеки України на шляху до декарбонізації».

"Ринок електроенергії України дуже близький до колапсу через мільярдні "кругові" борги» – - висловив стурбованість експерт, який, за його ж визнанням, вивчає енергетичний ринок України протягом останніх 20 років

За його словами, Україна має всі необхідні ресурси, щоб стати енергетично самодостатньою, в тому числі величезний потенціал розвитку відновлюваної енергії.

«В Україні досі немає чіткого політичного бачення розвитку ринку і послідовної стратегії в досягненні поставлених цілей... у зв'язку з цим хочу нагадати і про відновлення імпорту електроенергії з Росії та Білорусі», – зазначив Едвард Чоу.

За словами експерта, занадто повільний перехід до ринкової економіки, який міжнародне співтовариство спостерігає останні 30 років, призвів до того, що Україна зіткнулася з низкою серйозних проблем в енергетиці. Зокрема, Едвард Чоу відзначив наступні перепони на шляху розвитку нашої енергосистеми:» марнотратство " в енергетиці; недоінвестованість; відсутність прозорих ринкових правил в енергосекторі.

Популярні новини зараз

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

У чернігівській частині "Десна" знайшли мертвим військового: що сталося з 23-річним хлопцем

Бурякова ікра "Пікантна" на зиму: корисна заміна борщам і салатам

Микита Джигурда на шоу Максима Галкіна згадав про своє коріння та заговорив солов'їною: "Не помре дух України"

Показати ще

Він додав, що сьогодні українська енергетика зіткнулася з серйозною кризою у зв'язку з накопиченими мільярдними боргами в галузі.

"Ринок електроенергії України дуже близький до колапсу через мільярдні «кругові» борги», – висловив стурбованість експерт.

Едвард Чоу впевнений, що при Все своєму багатому енергетичному потенціалі Україна здатна вийти з кризи, але для цього потрібні рішучі реформи і політична воля з боку лідерів держави.

"Більшість викликів енергетичної безпеки України внутрішні, а не зовнішні. Україна 30 років робила, м'яко кажучи, обережні, зигзагоподібні кроки на шляху до реформ. Але час боязких кроків минув, пора проявити політичну волю і впевнено провести всі необхідні реформи", - упевнений експерт.

Тільки європейський вектор розвитку, на думку пана Чоу, є вигідним для майбутнього нашої економіки.

"Євромайдан показав, що українці хочуть бути частиною Європи. Звичайні громадяни можуть і не розуміти всіх деталей і нюансів того, як цього досягти, але це не їхні проблеми, це завдання політичних лідерів. Але енергобезпека обов'язково прийде в Україну, коли її енергетичний ринок модернізують і інтегрують в Європу. Це стандарт, до якого треба прагнути».