Про це заявив президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

"Ми зацікавлені в модернізації. За час незалежності в металургію, в гірничу металургію вкладено було коштів більше, ніж в будь-яку іншу галузь. Природно, ми відстаємо трохи (від підприємств ЄС – ред.) просто тому, що вони дуже сильно дотуються державою по газу, електрики і всьому іншому. Але якщо брати Україну, стільки, скільки інвестували металурги, не інвестував ніхто. У тому числі і в екологію», - розповів Каленков.

За його словами, владі слід підготувати реалістичний план екомодернізації промисловості, враховуючи її стан, і передбачити механізми державної підтримки підприємств для її проведення, оскільки мова йде про десятки мільярдів гривень.

"Зрозуміло, що підприємства 30-40-х років, багато з них повинні бути повністю перебудовані, мова не про модернізацію. Той же коксохімічний бізнес для того, щоб відповідати стандартам, потрібно просто закрити ці коксові батареї і побудувати нові. Але це більше чотирьох мільярдів євро тільки на цю процедуру. І ми це будемо робити, і будемо займатися, тільки потрібні нормальні терміни», - підкреслив Каленков.

На його думку, одним з джерел фінансування екомодернізації можуть бути кошти від екоподатку, хоча б для середніх підприємств.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: анулювання повісток, 50 тисяч гривень штрафу водіям та збільшення субсидії в Україні Збільшення субсидії: хто має право отримати нову допомогу до кінця опалювального сезону Українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу
Показати ще

"Той механізм, який обговорює цілий ряд народних депутатів, залишити частину екологічного податку на підприємствах, якщо вони будуть витрачатися на екологічні заходи, це хороша підмога тим більше для підприємств середніх. Я не кажу за металургів, ми, природно, витрачаємо набагато більше коштів, ніж екологічний податок. Але для середніх підприємств це буде гарною підмогою і стимулом того, щоб інвестувати в екомодернізацію», - вважає Каленков.

Раніше заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський заявив, що Україна не повинна брати на себе нереалістичні зобов'язання щодо термінів проведення екомодернізації, а державі слід надати підтримку промисловості на переоснащення, як це роблять країни ЄС.

У свою чергу в Європейській Бізнес Асоціації заявили, що екомодернізація в країнах ЄС проводилася за потужної підтримки держав, які надали підприємствам понад 450 млрд євро. В Україні ж її хочуть провести виключно за рахунок бізнесу, а це неможливо.