Коливання цін на оптовому ринку електроенергії в першій декаді травня досягли значень, що свідчать про спотворення конкуренції і наявності системних проблем.

Про це повідомив експерт, екс-радник міністра енергетики Сергій Чех у колонці для видання «Енергореформа».

"За фактом 1-11 травня ціни на ринку "на добу вперед" (РСВ) знизилися до неадекватного рівня 833 грн/МВтч, що нижче собівартості виробництва електроенергії в будь-якій державній генерації. Значний провал щодо цього рівня до 755 грн/МВтч спостерігався 4 травня, а 9 травня ціна і зовсім впала до 443 грн / МВтч», - повідомив Чех

Він зазначив, що за даними ДП «Оператор ринку», ціни на РСВ 11 травня становили 23 EUR/МВтч в базі, що в три рази нижче цін у східно-європейських країнах.

За його словами, нічим іншим, крім недобросовісної, маніпулятивної поведінки частини учасників ринку такі провали цін пояснити неможливо.

Популярні новини зараз

Схеми обману українців у супермаркетах: як не потрапити на гачок і не купити втридорога зіпсований продукт

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще

"Маніпуляції на ринку електроенергії проявилися з моменту запуску нової моделі ринку з липня 2019 року і незважаючи на гучні дискусії на цю тему і розслідування ряду незалежних ЗМІ, торгівля «повітрям» до сьогоднішнього дня ніяк не обмежується і не карається. Маніпуляції на ринку дозволили збагатитися одним компаніям і загнали в боргову яму інших», - написав він.

Серед наслідки для виробників електроенергії від маніпуляцій на ринку експерт виділив: небезпека накопичення боргів, зростання ризику проведення підготовки до осінньо-зимового періоду 2021/2022 років і це в умовах наміченої на 2022 рік роботи з синхронізації ОЕС України та ENTSO-E.

Нагадаємо, влітку 2020 року АМКУ офіційно звинуватив НКРЕКП у спотворенні конкуренції на ринку електроенергії, зобов'язавши відмовитися від практики необґрунтованих цінових обмежень і штучного втручання в роботу ринку.