Коливання цін на оптовому ринку електроенергії в першій декаді травня досягли значень, що свідчать про спотворення конкуренції і наявності системних проблем.

Про це повідомив експерт, екс-радник міністра енергетики Сергій Чех у колонці для видання «Енергореформа».

"За фактом 1-11 травня ціни на ринку "на добу вперед" (РСВ) знизилися до неадекватного рівня 833 грн/МВтч, що нижче собівартості виробництва електроенергії в будь-якій державній генерації. Значний провал щодо цього рівня до 755 грн/МВтч спостерігався 4 травня, а 9 травня ціна і зовсім впала до 443 грн / МВтч», - повідомив Чех

Він зазначив, що за даними ДП «Оператор ринку», ціни на РСВ 11 травня становили 23 EUR/МВтч в базі, що в три рази нижче цін у східно-європейських країнах.

За його словами, нічим іншим, крім недобросовісної, маніпулятивної поведінки частини учасників ринку такі провали цін пояснити неможливо.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Злата Огнєвіч показала, в чому буде на першій вечірці "Холостячки": "Аж мурашки"

Останки рідного чоловіка Лободи були знайдені через 80 років: "У нас був шок"

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

"Маніпуляції на ринку електроенергії проявилися з моменту запуску нової моделі ринку з липня 2019 року і незважаючи на гучні дискусії на цю тему і розслідування ряду незалежних ЗМІ, торгівля «повітрям» до сьогоднішнього дня ніяк не обмежується і не карається. Маніпуляції на ринку дозволили збагатитися одним компаніям і загнали в боргову яму інших», - написав він.

Серед наслідки для виробників електроенергії від маніпуляцій на ринку експерт виділив: небезпека накопичення боргів, зростання ризику проведення підготовки до осінньо-зимового періоду 2021/2022 років і це в умовах наміченої на 2022 рік роботи з синхронізації ОЕС України та ENTSO-E.

Нагадаємо, влітку 2020 року АМКУ офіційно звинуватив НКРЕКП у спотворенні конкуренції на ринку електроенергії, зобов'язавши відмовитися від практики необґрунтованих цінових обмежень і штучного втручання в роботу ринку.