Експерти розповіли про головні причини заміни голови НАК "Нафтогазу України" Андрія Коболєва на Юрія Вітренка і пояснили, що з цього піде.

Як передає "Хвиля", про це вони повідомили в ефірі програми Energy Freedom з Андрієм Куликовим

Так, за словами експерта з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріана Прокіпа, явних причин для відсторонення Наглядової ради Нафтогазу і звільнення голови правління Андрія Коболєва, було кілька. Серед них: перше-ціна на газ, яка не влаштовувала уряд, друге-провал програми нарощування газовидобутку, третє-фінансовий збиток і відсутність дивідендів до державного бюджету. З боку Наглядової ради-це незадоволення державою роботою Ради. Фактично те, що наглядова рада не сформувала своє незадоволення правлінням, а навпаки, неформально схвалювала роботу Правління.

"Ще один такий пункт те, що наглядова рада, яка є відповідальною за підготовку річного звіту і подання його в термін не менше ніж за 30 днів до граничної дати засідання зборів акціонерів, подала цей звіт за три дні, якщо я не помиляюся, ніж фактично поставила власника в скрутне становище. Коли він не міг вивчити звіт, і змінити його на своє міркування, і внести додаткові пункти в план акціонерних зборів. Є колізії в законах, які регулюють роботу Наглядової ради... держава могла зробити це іншим способом, не так швидко, з іншими роз'яснення, і це не викликало б таких дискусій. Звичайно, чогось критичного не сталося. Є незадоволені сторони, це в першу чергу екс-голова правління і колишні чиновники Нафтогазу, які є його прихильниками. Компанія продовжила свою роботу, і за фактом в Нафтогазі не відбулося якогось перевороту або революції», – розповів експерт.

При цьому Прокіп висловив думку, що навряд чи підуть якісь серйозні негативні зміни в роботі Нафтогазу. Він також підкреслив, що принципи роботи Юрія Вітренка відомі.

Популярні новини зараз
Зірка "Люди Ікс" та "Вероніка Марс" Джессіка Честейн прибула в Київ, щоб підтримати українців: з потягу до лікарні На українців чекає важка осінь: економісти попереджають про зростання цін на хліб і зернові Володимир Зеленський нагадав путіну про похилий вік і передрік його швидкий "розпад": перед Богом доведеться відповідати всім Арсен Мірзоян зачарував дуетом з маленькою донечкою Ніною: татова копія росте
Показати ще

«Я не думаю, що будуть якісь серйозні негативні зміни в роботі Нафтогазу. Принципи роботи Вітренко нам відомі. Він прийшов з Коболєвим в 2014 році, вони обидва прихильники ринкових підходів і очікувати, що Вітренко почне якісь кардинальні зміни, революцію в Нафтогазі, які не відповідатимуть ринковим умовам або корпоративному правлінню, я не думаю. Більш того, сам Вітренко потрапив в ситуацію, коли планка вимог до нього є завищеною і відповідно, він буде намагатися не потрапити в ту ситуацію, в якій опинився Андрій Коболєв. Йому (Вітренко, - ред.) потрібно буде продемонструвати фактично, кращу ефективність і вивчити помилки, які були допущені в минулі роки», – пояснив Прокоп.

Тим часом, Заслужений енергетик України Юрій Продан зазначив, що у нового керівника Нафтогазу немає ніяких можливостей змінювати ту політику, яку проводила компанія в останні роки. За його словами, підходи Вітренко досить прагматичні.

«На жаль, я не бачу в найближчій перспективі, що щось може змінитися в цій системі корпоративного управління. Ми дійшли до такого ступеня безвідповідальності або навпаки, відповідальності перед нашими кредиторами, що я вже не знаю, що потрібно буде погоджувати. Я коли працював не в одному злочинному уряді, то ніколи в переговорах з нашими партнерами не стояло питання конкретних громадян, які повинні управляти Нафтогазом, а тільки питання про виконання якихось показників»,-зазначив Продан.

А ось генеральний директор ТОВ» Нафтогазбудінформатика " Леонід Уніговський заявив, що йому не дуже подобається, як була проведена заміна керівництва Нафтогазу.

"Як була проведена заміна керівника, мені не дуже подобається. Потрібно було проводити за нормальною процедурою, а не так, як зробили. Виключили, потім відновили. А перед цим охарактеризували роботу Наглядової Ради, як незадовільну", - сказав він.

Крім того, Уніговський звернув увагу на те, що у Вітренко є цікаві ідеї, проте виникає питання в тому, чи зможе він їх реалізувати.

"Через 4 місяці починається опалювальний сезон, а від того, як спрацює Нафтогаз, залежить, будемо ми з теплом, чи ні. Потрібно було б поміняти статути перед проведенням конкурсу»«, - додав гендиректор ТОВ»Нафтогазбудінформатика".

Слід зазначити, що 28 квітня, уряд звільнив Андрія Коболєва з посади голови НАК «Нафтогаз України». На його місце призначили Юрія Вітренка.