Спеціалізована антикорупційна прокуратура в 4-й раз закрила справу «Роттердам+» і, на думку експертів, це рішення стане остаточним, оскільки перспективи подальшого розслідування вельми сумнівні.

Про це йдеться в статті видання «Страна».

«У ситуації, коли справа вже багаторазово закривалася, подальші перспективи його розслідування у експертів викликають великі сумніви. А нинішні заяви НАБУ швидше нагадують піар, щоб відвернути уваги від фактичного розвалу справи і ролі в цьому посадових осіб Бюро», - зазначають журналісти видання.

Голова адвокатського об'єднання "Кравець і Партнери" Ростислав Кравець, слова якого наводять журналісти, вважає, що все НАБУ, виступаючи проти закриття справи, переслідує, в першу чергу, власні інтереси.

"Це банальний піар і спроба виправдати роки розслідування справи, яка виявилася повністю провальною. І не в останню чергу-через некоректний збір доказової бази самим НАБУ. Їм залишилося потягнути зовсім небагато-якихось шість років, і тоді справу можна буде закрити по закінченню 10-річного терміну давності», - іронізує Кравець.

Популярні новини зараз

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

Видання зазначає, що основними противниками формули були великі споживачі електроенергії, насамперед Ігор Коломойський, який контролює Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, а також підприємства Віктора Пінчука.

"Ще в 2016 році нинішній голова профільного комітету ВР Андрій Герус (його пов'язують з Коломойським) оскаржили введення "Роттердама плюс" в Окружному адмінсуді Києва, але спроби оскаржити скандальну формулу через суд так нічого і не дали. У 2017 році Вищий адмінсуд остаточно визнав законним рішення НКРЕ щодо "Роттердаму плюс», - зазначає «Страна».

Нагадаємо, це 4-е закриття дала "Роттердам+" через відсутність у ньому складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення виносилися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом.

На початку травня офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.

Розслідування "Роттердам+" тривало більше 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули. Відповідно, в ході розслідування не були встановлені ні збитки від дії формули, ні постраждалі.