Чотири окремих рішення різних прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття справи «Роттердам+» остаточно підтвердили відсутність у цій справі складу злочину.
Про це заявив екс-глава СБУ, народний депутат Валентин Наливайченко.
В четверте прокурор САП закрив це кримінальне провадження: це підтверджує, що немає складу злочину, немає збитків, немає потерпілих», - повідомив нардеп в ефірі телеканалу «Україна».
Він наголосив, що численні висновки органів прокуратури зайвий раз підвередили, що не було навіть підстав 4 роки тому розпочинати це розслідування.
«Не було і немає підстав і доказів в цій справі, щоб навіть відкривати провадження», - додав нардеп.
Нагадаємо, 20 травня САП уже в четверте закрила справу «Роттердам+» через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.
Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом України.
На початку травня Офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.
Розслідування справи «Роттердам+» тривало більше ніж 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.
Відповідно, в ході розслідування не були встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.