Україна має терміново виплатити борги іноземним інвесторам в зелену енергетику задля розвитку в державі екологічних технологій та збереження інвестиційної привабливості.

Про це заявив співголова депутатського міжфракційного об’єднання «Чиста енергія – Здорове довкілля» Олексій Гончаренко, коментуючи робочу поїздку депутатів МФО на вітро- та сонячні електростанції в Одеській області.

«Ми були на сонячній електростанції під Одесою, зараз їдемо на вітряну електростанцію, ознайомлюємося з роботою. І це майбутнє. У нас немає іншого шляху. Це шлях Європи – зелений курс. Це взагалі майбутнє наше, якщо ми хочемо зберегти нашу планету і взагалі кудись рухатися вперед», - заявив Гончаренко в ефірі каналу «Україна 24».

За його словами, на жаль, з відновлюваною енергетикою в Україні величезні проблеми, тому що фактично влада обманула інвесторів.

«Мова йде про сотні інвесторів. З різних країн світу. Ті зобов’язання, які на себе брала держава, повністю знехтувані, держава їх не виконує, в інвесторів величезні проблеми», - сказав нардеп.

Популярні новини зараз

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Арабська ніч: Метеорологи зафіксували в Україні новий температурний рекорд цієї осені

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

Дивіться на цінник і на дірки: українцям підказали, як не сплутати справжній сир з підробкою

Показати ще

Він додав, що таким шляхом не вдасться зберегти інвестиційний клімат держави і не будуть побудовані обєкти зеленої енергетики.

«Нам треба зараз терміново виправляти ситуацію в цьому напрямку, починати виконувати зобов’язання, дійсно рухатися синхронно з Європою в напрямку розвитку саме зеленого курсу. Іншого шляху у нас просто немає», - підкреслив Гончаренко.

Як повідомлялося, за інформацією голови правління Української вітроенергетичної асоціації Андрія Конеченкова, заборгованість за "зелену" електроенергію, що виникла станом на 1 серпня 2020 року сягала 22,4 млрд грн, однак з усього минулорічного боргу інвестори в ВДЕ отримали наразі лише близько 3,5 мільярди гривень - тобто всього 16%.

Нагадаємо, Кабінет міністрів погодив законопроект з поправками до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на зелену енергію в Україні за ставкою в діапазоні 3,2-40%.

Раніше під час обговорення проекту закону профільні ВДЕ-асоціації заявляли, що введення акцизного податку на «зелену» електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з поновлюваних джерел, є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату та унеможливить залучення коштів в нові екологічні проекти .

28 квітня стало відомо, що компанія Modus Energy, яка знаходиться у власності громадян Литви, подала позов проти України в міжнародний арбітраж через те, що держава не виконує свої зобов'язання по виплатах за вироблену електроенергію і змушує компанію піти на зміни правил, які скорочують її доходи.