Через закінчення строку досудового розслідування у справі «Роттердам+» і відсутність будь-яких доказів Спеціалізована антикорупційна прокуратура не могла прийняти жодного іншого законного рішення, аніж закрити цю справу.

Про це заявила адвокат сторони захисту Ірина Одинець.

«Більше того, після закінчення строків, тобто після 21 січня 2021 року згідно кримінально-процесуального кодексу можна лише закрити справу. Все. Інших підстав немає. Інших жодних кроків зроблено не може бути – ані прокуратурою, ані органами досудового розслідування. Виключно закриття справи», - повідомила адвокат в ефірі телеканалу «Україна24».

Вона наголосила, що в матеріалах справи не містилося жодного підтвердження збитків чи шкоди від дії формули.

В той же час вона допустила, що НАБУ та феросплавні заводи будуть намагатися оскаржити законне рішення прокуратури.

Популярні новини зараз

Віддають за безцінь: ціни на виноград в Україні б'ють рекорди, дешевше тільки задарма

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

Бій-розігрів перед Усиком і Джошуа закінчився плачевно: паралізованого боксера відвезли з рингу

Дотримання норм або порушення прав? Мережа кінотеатрів змусила українців приходити з ПЛР-тестами

Показати ще

«Мені хочеться вірити, що це вже остаточна крапка, тому що справі вже більше чотирьох років. Проте, я думаю, що все ж таки детективи і феросплавні заводи пана Коломойського будуть ще раз оскаржувати, оскаржувати і оскаржувати поки в них не закінчаться нові неправильні прокурори», - додала адвокат.

Нагадаємо, 20 травня САП уже в четверте закрила справу «Роттердам+» через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом України.

На початку травня Офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.

Розслідування справи «Роттердам+» тривало більше ніж 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

Відповідно, в ході розслідування не були встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.