Законопроект про промислові викиди (4167) повинен бути серйозно доопрацьований з урахуванням можливостей української економіки, і передбачати механізми державного фінансування екомодернізації. Про це заявив народний депутат Муса Магомедов.

"Коли ми говоримо про те, що беремо на себе зобов'язання досягти тих же норм викидів, які взяли на себе європейці, потрібно чітко оцінювати вартість зусиль, тобто яку кількість зусиль потрібно до цього докласти. Я маю на увазі не тільки організаційні, але серйозні фінансові вкладення потрібні для цього. Це перше. Друге-потрібно оцінювати стан економіки", - сказав Магомедов.

Він підкреслив: провести екомодернізацію за 4 роки, як пропонують автори законопроекту, нереально. За його словами, країни Європи йшли до цього десятки років, вклали мільярди державного фінансування, і продовжують вкладати.

«Коли мова йде про декарбонізацію, коли європейці беруть на себе зобов'язання досягти норму викидів по ПСО, вони на це планують гроші і планують майже під трильйон євро. Тоді коли як ми підписуємо теж саме і нічого не плануємо, ніяких ресурсів, щоб цього досягти", - пояснив Магомедов.

Крім того, на його думку, також необхідно оцінити, яке з необхідного з НДТМ обладнання може вироблятися в Україні – щоб законодавчо не зобов'язувати вітчизняний бізнес купувати виключно імпортне.

Популярні новини зараз

Маски назавжди, щеплення для дітей і "примарний" імунітет: вчений розвінчав популярні міфи про коронавірус

Головні новини за 26 вересня: "роман" Лесі Нікітюк з Ілоном Маском, замах на українця і випивша Ротару на концерті

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

"Інакше це може вийти такий закон, який зобов'язує український бізнес купувати ефективне імпортне обладнання, яке коштує мільйони мільйонів. І, по суті, за найскромнішими мірками від 10 до 15 млрд тільки коксохімія повинна витратити», - зазначив Магомедов.

Депутат вважає, що законопроект про промислові викиди повинен бути грунтовно доопрацьований з урахуванням зауважень економістів, фінансистів і представників промисловості.

"Давайте оцінювати наші можливості, давайте планувати і давайте робити закон, який збалансує бажання екологів з можливостями економістів», - закликав Магомедов.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада вже вдруге відхилила законопроект Про запобігання, зменшення і контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№4167): його знову відправили на доопрацювання.

Раніше гендиректор Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антіпов заявляв, що законопроект №4167 не повинен бути жорсткішим, ніж вимагають європейські директиви, його необхідно доопрацювати з урахуванням зауважень бізнесу.

У той же час в Європейській Бізнес Асоціації відзначили, що Україні слід застосувати досвід проведення екомодернізації в країнах ЄС і надати підприємствам державну підтримку на впровадження екотехнологій, а також запропонувати фінансові стимули.