У законопроект про зниження промислових викидів (4167) записали більш жорсткі норми, ніж вимагають зобов'язання, які взяла на себе Україна, тому проект вже вдруге провалюють у залі Верховної Ради. Про це заявив гендиректор Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антипов.

«З незрозумілих причин в даний законопроект намагаються додати ті положення, яких в директиві немає. Тобто, намагаються на українські придприятия накласти додаткові зобов'язання. Не тільки на підприємства. Намагаються додатково уповноважити правоохоронні органи, які видаватимуть ці дозволи. Навіщо-те намагаються жорсткіше закрутити гайки в законопроекті, ніж того вимагає ситуація", - розповів Антипов.

Як приклад він навів норму законопроекту про терміни так званих відступів, які, за його словами, залишаються у всіх європейських країнах, і в директиві ЄС вони залишаються на розсуд уповноваженого органу.

"Це рішення зобов'язаний приймати уповноважені орган. У нашому законопроекті № 4167 навіщось намагаються всі питання обмежити. Є ряд інших питань, пов'язаних з моніторингом, з технологіями. Тобто, проблема в тому, що в законопроект намагаються включити більш жорсткі вимоги до українських підприємств, ніж ті, які існують у відповідній європейській директиві.",- повідомив Антипов.

На його думку, ці надмірно жорсткі норми, проти яких виступає бізнес і експерти, повинні бути виключені із законопроекту і тоді він має високі шанси бути прийнятим.

Популярні новини зараз
Гроші та успіх ніколи не покинуть ваш дім, якщо ви зробите це: навіщо потрібні червоні двері та цукерки По Хакасії вдарила путінська стабільність: на росії залишилось без опалення 70 тисяч людей у лютий мороз Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови
Показати ще

"Я не сумніваюся, що цей законопроект врешті - решт буде прийнятий, але якщо дискримінаційні положення щодо українських виробників будуть з нього виключені, то цей процес пройде набагато швидше і м'якше», - підкреслив Антипов.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада вдруге відмовилася прийняти законопроект Про запобігання, зменшення і контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№4167): його знову відправили на доопрацювання.

Раніше президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що цей законопроект повинен бути істотно доопрацьований: потрібно вдвічі збільшити терміни на екомодернізацію і забезпечити проведення екопровірок підприємств в рамках загального законодавства.

У свою чергу народний депутат Муса Магомедов заявив, що проект повинен бути серйозно доопрацьований з урахуванням можливостей української економіки, і передбачати механізми державного фінансування екомодернізації. Також необхідно оцінити, яке з необхідного по НДТМ обладнання може проводитися в Україні-щоб законодавчо не зобов'язувати вітчизняний бізнес купувати виключно імпортне. Це, за його словами, допоможе підприємствам заощадити мільйони євро, і активізувати українське машинобудування.