Народні депутати України, які входять в міжфракційне об’єднання «Чиста енергія – здорове довкілля» поскаржились в Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС на протиправні дії Кабінету міністрів та Міністерства фінансів щодо введення акцизного збору на «зелену» енергію в Україні, що протирічить законодавству ЄС.

Відповідний лист оприлюднений на Facebook сторінці депутатського об’єднання.

«За нашою оцінкою введення акцизу не відповідає законодавству ЄС, зокрема, Директиві Європейського Парламенту та Ради № 2018/2001 з ВДЕ, відповідно до якої держави мають вживати всіх заходів, спрямованих на розвиток відновлюваної енергетики», - говорять депутати.

«Тому вирішили звернутись до міжнародної організації Європейське енергетичне співтовариство задля отримання висновку щодо відповідності такої ініціативи законодавству та практиці міжнародних та європейських норм», - підкреслили депутати.

МФО зазначає, що майже два тижні пройшло, як Уряд схвалив відповідні зміни до Податкового кодексу України, проте текст так і не надійшов до Верховної Ради. При цьому уточнюється, що відомим залишається одне: Міністерство фінансів України, не зважаючи на всі звернення у тому числі від МФО "Чиста енергія - здорове довкілля", так і не відмовилося від ідеї запровадження акцизного податку на рівні 3,2 %.

Популярні новини зараз

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

«Насправді впровадження цього податку може поставити під загрозу можливість досягнення Україною своїх міжнародних зобов’язань в частині збільшення частки електричної енергії, яка виробляється з відновлюваних джерел, а саме 25% до 2030 року», - кажуть депутати.

Зокрема повідомляється, що дана ініціатива призводить до порушення укладеного у червні 2020 року Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики. Меморандумом передбачено так зване «стабілізаційне» застереження щодо дій органів державної влади в частині змін законодавства, які можуть погіршувати економічний стан виробників ВДЕ.

«Введення акцизу є фактичним додатковим зниженням розміру «зеленого» тарифу на 3,2%, тому ми можемо говорити про порушення Меморандуму в частині погіршення умов для діяльності міжнародних інвесторів в Україні», - підсумовують депутати.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів погодив законопроєкт з поправками до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на зелену енергію в Україні за ставкою в діапазоні 3,2-40%.

Раніше під час обговорення проекту закону профільні ВДЕ-асоціації заявляли, що введення акцизного податку на "зелену" електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з поновлюваних джерел, є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату та унеможливить залучення коштів в нові екологічні проєкти.

Нагадаємо, 28 квітня стало відомо, що компанія Modus Energy, яка знаходиться у власності громадян Литви, подала позов проти України через те, що держава не виконує свої зобов'язання по виплатах за вироблену електроенергію і змушує компанію піти на зміни правил, які скорочують її доходи.

За інформацією партнера київського офісу міжнародної юридичної фірми Dentons Максима Сисоєва, після першого арбітражного позову компанії Modus Energy можуть подати аналогічні позови ще до 10 інвесторів у "зелену" енергетику України.