Через змову порту "Південний" і ТОВ "ТИС-вугілля" Україна може втратити мільярди гривень доходів, металурги – ринки збуту, а Укрзалізниця і порти – понад півмільярда гривень щомісяця. Такі цифри озвучив президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

За його словами, порти "Південний" І ТИС організували монопольну змову, і змушують компанії-вантажовідправників підписатися на свідомо невигідні умови. Через це перевалка руди зараз практично припинена, що загрожує зупинкою українським ГЗК, а Укрзалізниці і самим портам – втратами мільярдів гривень доходу.

"Через вимоги, які виставило керівництво порту "Південний", контракти укладені не будуть. Вантажні потоки підуть в приватні термінали і порти, а більша частина вантажопотоку буде просто втрачена. У цьому випадку втрати для тих же портів складуть понад 80 мільйонів гривень щомісяця, для Укрзалізниці - понад 300 мільйонів гривень на місяць. Україна буде втрачати мінімум 300 мільйонів доларів щомісяця", - пояснив Каленков.

За його словами, зараз надходження від експорту залізної руди становлять 10% від усього експорту країни.

«Втрата десятої частки експорту суттєво вплине на курс гривні, на інфляцію в країні та на інші макропоказники. Тому, фактично, це питання національної безпеки. Порт Південний - це найбільший порт країни. Залізна руда і вугілля – це найбільші товарні позиції, які везуться. А позиція порту призведе до того, що ми втратимо обсяги продажів, а відповідно обсяги виробництва. Причому втрати будуть проявлятися і довгостроково-адже ми втратимо нашу репутацію надійних постачальників", - говорить експерт.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Маски назавжди, щеплення для дітей і "примарний" імунітет: вчений розвінчав популярні міфи про коронавірус

Головні новини за 26 вересня: "роман" Лесі Нікітюк з Ілоном Маском, замах на українця і випивша Ротару на концерті

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Показати ще

Раніше генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак заявив, що через монопольну змову в порту «Південний» державна Укрзалізниця втратить до 3 мільйонів тонн вантажів на місяць, а це 10% вантажного обороту всієї компанії. Тому фінансові втрати УЗ можуть становити до півмільярда гривень на місяць.

Як відомо, у травні 2021 року директор морпорту «Південний» Сергій Ковшар пішов на змову зі своїм основним конкурентом - ТОВ «ТІС-вугілля», і синхронно з ТІС підняв ставку перевалки залізорудної сировини на 30% з червня 2021 року. Цими діями займеться АМКУ - як такими, що порушують антимонопольне законодавство України.

Раніше з'явилася інформація, що перший квартал 2021 року порт «Південний» закінчив зі збитком в 54 мільйони гривень – проти 272 мільйонів прибутку роком раніше. Втім, збитки не завадили Сергію Ковшару виписати собі з початку 21 року півтора мільйона гривень премій.