Рішення НКРЕКП заборонити імпорт струму з Росії і Білорусі лише до жовтня – це імітація, а не захист національних інтересів.

Про це заявив екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Майже два роки влада фінансово спонсорувала режими Путіна/Лукашенка грошима українських споживачів, шахтарів, енергетиків. Це така сама державна зрада, як і діяльність кума Путіна в Україні. Цей злочин влада пропонує відновити з 1 жовтня, щоб далі платити гроші в російський і білоруський бюджети, з яких утримують армії ці диктаторські режими, що загрожують Україні», - заявив екс-прем’єр.

Він наголосив, що рішення НКРЕКП не відповідає національним інтересам.

«Або ви боретесь насправді проти наших ворогів або, як завжди, - імітація», - додав екс-прем’єр.

Популярні новини зараз
Суди стають на бік ТЦК: сумнівні випадки мобілізації визнають законними Енергетики пояснили логіку відключень світла: що таке черги і як вони працюють Зима без снігу? Синоптики попередили, що Україну чекає "м’який сюрприз" від погоди Світло вимикають, а платіжка не зменшується: чому неможливо зекономити під час відключень
Показати ще

Нагадаємо, 15 квітня Верховна рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білоусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів. Президент Володимир Зеленський підписав закон 13 травня.

17 травня з вимогою зупинити імпорт до НКРЕКП звернулося Міністерство енергетики України, а 18 травня група народний депутатів.

26 травня НКРЕКП прийняла рішення обмежити імпорт всього на 4 місяці.

Імпорт став однією з причин рекордної збитковості державних енергетичних компаній. Зокрема НЕК «Укренерго» 2020 рік закінчило зі збитком 27,5 млрд грн. Борги компанії перевищують 30 млрд грен.

Зокрема понад 10 млрд грн НЕК «Укренерго» винен генеруючим компаніям за послуги балансування, що ставить під загрозу підготовку до наступного опалювального сезону.