Тому слід негайно вирішити проблему і відновити перевалку експортних вантажів у нормальному режимі. Про це йдеться у листі ПРАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» (ПРАТ «ПІВНГЗК») до міністра інфраструктури Олександра Кубракова та директора порта «Южний» Сергія Ковшара.

Як сказано у листі, на червень 2021 року ПРАТ «ПІВНГЗК» не отримало підтвердження перевалки залізнорудної сировини на адресу своїх покупців з боку порту «Южний» в обсязі 205 тис. тон, що може призвести до недоотримання виручки у розмірі 1,2 млрд грн.

«В результаті до місцевого бюджету Кривого рогу не буде спрямовано близько 115 млн грн щомісячних податкових надходжень, що безумовно буде важким тягарем для місцевої громади. Також потрібно врахувати, що ЗРС нашого підприємства транспортують та перевалюють великі державні підприємства, і вони також недоотримають грошові кошти від зменшення обсягів транспортування – наприклад, Укрзалізниця втратить близько 25 млн грн за місяць, Адміністрація морських портів – 9 млн грн. Для порту «Южний» втрати становитимуть 23 млн грн на місяць», - наголошується у листі.

Як пояснюється у листі підприємства, причиною зупинки стало небажання порту «Южний» здійснювати перевалку за ринковою ціною.

«Такі недалекоглядні дії порту «Южний» можуть призвести до повної зупинки виробництва ЗРС на нашому підприємстві, а значить – до зниження доходів працівників та невиконання роботодавцем своїх зобов’язань перед 6-тисячним трудовим колективом. Просимо вас посприяти якнайшвидшому вирішенню проблеми з забороною на перевалку експортних вантажів. Інакше підприємство готове вдатися до рішучих дій задля відстоювання трудових прав та інтересів працівників нашого підприємства», - резюмується у листі.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Злата Огнєвіч зважилася на пристрасний поцілунок з чоловіком: ніхто не очікував

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Як відомо, ще у травні порт «Южний» та ТОВ «ТІС – ВУГІЛЛЯ» одночасно та необґрунтовано підвищили ставки перевантаження. У порту «Южний» вартість перевалки зросла на 30%, а у терміналу ТІС-ВУГІЛЛЯ – на 60%. Крім того, обидві компанії вимагають від гірничозбагачувальних комбінатів розподілити вантажопотік між ними двома у пропорції 50/50. Всі свої неправомірні вимоги вони намагаються зафіксувати у нових довгострокових контрактах, і відмовляються підтверджувати обсяги ЗРС для перевалки без їх підписання.

В ОП «Укрметалугпром», в свою чергу, заявили, що керівництво порту «Южний» свідомо блокує роботу підприємства та фактично знищує його в інтересах приватного терміналу «ТІС». Ця маніпулятивна політика може призвести до зупинки перевалки руди у портах, а відповідно – до мільярдних втрат бюджетів та державних підприємств, в тому числі Укрзалізниці, яка лише весною отримала перший прибутковий місяць після 12-мільярдних збитків у минулому році.