Ця ситуація скидається на змову, тому на дії керівника повинні негайно відреагувати в Антимонопольному комітеті і в РНБО. Таку думку висловив народний депутат Сергій Магера, коментуючи зупинку перевалки залізної руди в морському порту "Південний".

«Ми стали свідками взагалі безпрецедентної ситуації в країні. Так, ми до багато чого звикли, але щоб дії керівника держпідприємства просто вкрай скидалися на змову – з такими речами ми не стикалися. Фактично 80% перевалки залізної руди знаходяться якраз у порту Південний: це монопольний порт. І судячи з усього, Керівник порту вступив у змову з приватною компанією, вимагаючи поділу вантажопотоку на їх користь. А в разі, якщо не підуть постачальники або вантажопідприємства Експортери на його умови - погрожують просто припинити відвантаження», - пояснив нардеп.

За його словами, наслідком таких рішень стануть збитки в сотні мільйонів гривень, які понесуть Державні підприємства, зайняті в транспортуванні вантажів, а бюджет не надійде валютна виручка, що несе загрозу для економічної ситуації в Україні.

"Понад 300 мільйонів доларів валютній виручці втратить Країна. За цим стоїть, природно, майже мільярд гривень податків від підприємств добувної галузі - до держбюджету, і до місцевих бюджетів. Тому я вважаю, що це питання має зацікавити Раду національної безпеки країни, тому що за цим стоять серйозні наслідки. Як мінімум, це Кабінет міністрів, який повинен дати доручення Антимонопольному комітету провести перевірку на наявність змови», - упевнений Магера.

Він нагадав, що раніше порт "Південний" був прибутковим підприємством, проте з приходом нового керівника (в. о.був призначений Сергій Ковшар – Ред.) порт різко став збитковим.

Популярні новини зараз

Українка з інвалідністю звинуватила медиків у знущаннях в ковід-лікарні: "Щодня плачу та мучаюсь від болю"

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

Показати ще

"Керівник порту за рік з 200 мільйонів прибутку опустив підприємство до мінус 51 мільйонів гривень. Це говорить багато про що. По всій видимості, людина себе вже бачить керівником приватної компанії, і просто знищує порт Південний. Природно, Державна аудиторська служба повинна зайнятися перевіркою керівника, який фактично банкрутить державне підприємство", - резюмував нардеп.

Як відомо, в. о. директора порту» Південний " Сергій Ковшар навесні поставив експортерам залізної руди умови, які не можуть бути ними прийняті і виконані. Так, він вимагає розділити обсяги перевалки між Державним портом "Південний «і приватним терміналом» ТИС-вугілля" 50/50, і зафіксувати цей розділ в 3-річному контракті. При цьому обидва підприємства одночасно відмовили експортерам у підтвердженні обсягів на перевантаження залізної руди на Червень.

Такий поділ вантажопотоку вигідно насамперед терміналу "ТИС", впевнені експерти: приватний термінал він технічно поступається держпорту, і без допомоги в.о. директора МТП" Південний " не може отримати такі великі обсяги перевалки. При цьому порт "Південний" здатний легко виконати весь обсяг роботи самостійно: технічно порт може перевалити понад 1,6 млн тонн руди на місяць, проте він вимагає, щоб половину цього обсягу (0,8 млн тонн) перевалювалося в терміналі» ТИС", через що Державне підприємство недоотримає мільйони гривень.

Раніше народний депутат Муса Магомедов заявив, що через дії керівника порту «Південний» Ковшара цілий ряд державних підприємств понесуть мільйонні збитки, і з цим повинен розібратися новий міністр інфраструктури.

У свою чергу президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що через змову порту «Південний» і ТОВ «ТІС-вугілля» Україна може втратити мільярди гривень доходів, металурги – ринки збуту, а Укрзалізниця і порти – понад півмільярда гривень щомісяця.